Uus eelnõu tugevdab võlausaldajate kaitset

26. märts 2009, 09:45

Justiitsministeerium on teinud valitsusele
ettepaneku kiita heaks ja saata Riigikokku uue kohtutäituri seaduse eelnõu,
millega tugevdatakse võlausaldajate kaitset pankroti- ja täitemenetluses ning
luuakse võimalus avalikustada lapse elatisemaksmisest kõrvalehoidjad, teatas
ministeerium.

Justiitsminister Rein Langi sõnul vajab Eestis oluliselt tugevdamist võlausaldajate kaitse pankroti- ja täitemenetluses, võlausaldajate kaitse tugevdamise vajadusele on viidanud ka Maailmapank.

"Majanduse elavdamiseks pole vaja raha laiali loopida vaid parandada konkreetsete sammudega Eesti ettevõtlus- ja investeerimiskliimat," rõhutas Lang. "Me peame tagama, et kõik ettevõtlikud inimesed oleksid motiveeritud Eestis äri alustama."

Tänast reaalsust arvestades on oluline ka eelnõu punkt, mis loob võimaluse avalikustada kohtutäiturite poolt isikute nimed, kes laste elatisnõuete maksmise eest kõrvale hoiavad.

Lisaks luuakse eelnõuga kohtutäituritele ja pankrotihalduritele ühine kutsekoda. "See kutsekoda peaks hakkama analoogiliselt Notarite Koja ja Advokatuuriga seisma hea täituri ja halduri kutsetegevuse arendamise, prestiiži, liikmete koolitamise ja eetilise järelevalve eest," ütles justiitsminister.

Eelnõuga tehtavad muudatused täituri- ja halduriameti pidamises loovad tänasega võrreldes eeldused palju kiiremaks ja tõhusamaks täite- ja pankrotimenetluseks tulevikus ning suurendavad täituri- ja halduriameti usaldusväärsust avalikkuse silmis. Näiteks vara uus müügikord ei võimalda enam nn piiratud osalejatega kabinetienampakkumiste läbiviimist, samuti keelatakse pankrotihalduritel osta pankrotipesa arvel erinevaid puukteenuseid enda äriühingutelt.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. March 2009, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing