Herkel: tölplusega kriisi vastu ei võitle

27. märts 2009, 09:45

Me saame hakkama vaid sel juhul, kui Eesti
inimesed ehk meie Andresed ja Pearud raskel ajal aru saavad, et pole mõtet
teineteisele kaikaid kodaratesse visata, kirjutas oma ajaveebis IRLi ja
riigikogu liige Andres Herkel.

„Paar päeva tagasi jutustas majandusminister ühe loo. Suur investeering Tallinn-Tartu maantee laiendamiseks takerdub, sest riigihanke konkursil osalenud firmad on üksteist kohtusse andnud,“ kirjutas Herkel, kelle sõnul on moraal selles, et projekt tähendab suurt hulga euroraha, mis kohtuuste kulutamise tõttu viibib.

„Eesti on õigusriik ja kedagi ei saa kutsuda oma õiguste kaitsest loobuma. Kuid stopptuli suure investeeringu realiseerimisele mõjub praegu erakordselt halvasti,“ rõhutas Herkel ning jätkas: „riigihangetega seotud vaidlusi on veel. Säärased vaidlused puuduvad vist üksnes korruptsiooniriikides ja teadagi – meie ei taha selline olla. Küll aga on meie huvides, et vaidlused lahendatakse kiirelt ja tõhusalt.“ Kaklus kuristiku kohal lõpeb Herkeli sõnade läbi sellega, et kõik kukuvad alla.

„Me vajame edasiviivaid lahendusi, et eurotoetused saaksid rakenduse, et potentsiaalne investor ei lööks Eesti asjaajamise peale käega ja et ettevõtluse abipaketid annaksid toimivaid ja kõigile kasulikke tulemusi,“ võttis poliitik oma mõtte kokku.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing