President: me toetame Gruusia demokraatlike reformide jätkamist

30. märts 2009, 19:43

President Toomas Hendrik Ilves ütles
tänasel kohtumisel Gruusia asevälisminister Giorgi Bokeriaga ja
asekaitseminister Giorgi Muchaidze’ga, et Eesti toetab Gruusia terrioriaalset
terviklikkust ja demokraatlike reformide jätkamist.

“Me toetame Gruusia territoriaalset terviklikkust sama veendunult, nagu me toetame Gruusia demokraatlike reformide jätkumist ja jätkamist,” kinnitas president Ilves tänasel kohtumisel, teatas presidendi kantselei.

President kohtub mitmete välisriikide tipp-poliitikutega, kes on saabunud Tallinnasse Lennart Meri rahvusvahelisele välis- ja julgeolekupoliitika konverentsile.

Nii arutas riigipea kohtumisel olukorda Gruusias ning selle riigi edasist euroatlandi integratsiooni. Tema sõnul peavad praegu nii Gruusia võimud kui ka opositsioon mõistma oma vastutust riigi edasise arengu ees.

“Gruusia stabiilsus sõltub võrdselt valitsuse ja opositsiooni sammudest, seda eriti praeguses majanduslikus ja poliitilises kriisis ning 9. aprilliks kavandatud opositsiooni meeleavalduse eel,” rõhutas Eesti riigipea. “Ärge andke kolmandatele jõududele võimalust kasutada Gruusia sisepingeid oma huvides ning lisaks kinnitan, et Eesti taunib igasuguseid Gruusia-väliseid katseid mõjutada teie sise- või välispoliitilisi valikuid.”

President Ilvese tänasel kohtumisel Portugali välisministri Luis Amado’ga keskenduti arengutele Euroopa Liidus ja ühenduse tulevikule, samal ajal rõhutati transatlantiliste suhete olulisust.

Eesti riigipea ja Portugali välisminister kinnitasid, et kahe riigi vaated paljudele rahvusvahelistele probleemidele on sarnased ja meil on olulised ühishuvid ning nad pidasid oluliseks Eesti ja Portugali suhete tihendamist.

President Ilvesel on toimunud vestlused ka Lennart Meri konverentsil osaleva Euroopa Parlamendi väliskomisjoni esimehe Elmar Broki, Rootsi välisministri Carl Bildti ning mitmete välis- ja julgeolekupoliitika tunnustatud ekspertidega.


ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2009, 19:43
Otsi:

Ava täpsem otsing