Uus töövaidluskomisjon hakkab ummikut likvideerima

30. märts 2009, 14:26

Sotsiaalminister Hanno Pevkur allkirjastas
määruse neljanda töövaidluskomisjoni loomiseks Tallinna, sest praegused
komisjonid on vaidlejatest umbes.

Hanno Pevkuri sõnul on tööturul toimuv suurendanud ka töövaidluste arvu ja seda eriti Tallinnas. „Seetõttu on äärmiselt oluline uue komisjoni moodustamine, et tagada kiire töösuhte osapoolte õiguste kaitse," kommenteeris Pevkur pressiteate vahendusel.

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Herko Suntsi sõnul kasvab lisaks töövaidlusavalduste arvule ka komisjonide pädevus: „Kui täna lahendab töövaidluskomisjon avaldusi kuni summas 50 000 krooni, siis alates uue Töölepinguseaduse jõustumisega 1. juulist 2009 saab esitada komisjonile avaldused, mille rahaline nõue on kuni 150 000 krooni. Suuremate nõuete korral tuleb pöörduda avaldusega kohtusse.”

Eestis tegutseb täna 10 töövaidluskomisjoni, kolm neist Tallinnas. Pärast uue komisjoni töölehakkamist aprilli keskel on Tallinnas neli komisjoni.

Töövaidluskomisjonis lahendatakse tööandja ja töötaja vahel töösuhteid reguleeriva õigusakti, haldusakti või tööandja kehtestatud eeskirja kohaldamisel tekkinud lahkarvamusi. Töövaidluskomisjon on reeglina kolmeliikmeline.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2009, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing