Bigbank: me pole maksuametile võlgu

31. märts 2009, 10:54

Täna hommikuse seisuga näitasid nii
Krediidiinfo kui ka Maksu- ja tolliameti register, et ASil Bigbank on 8939
krooni suurune maksuvõlg. Ettevõtte kinnitusel neil maksuvõlga pole.

Maksu- ja tolliameti andmetel Bigbank praegu küll makse võlgu pole, kuid tasumata on ligi 9000kroonine intress. Võlga pole vaidlustatud ega ajatatud.

Bigbanki finantsjuht Piret Raudsepp ütles Äripäevale, et nad ei saa aru, mis maksu- ja tolliameti uues arvestussüsteemis toimub. Eile sai Bigbank maksuametist teate maksuvõla kohta, ehkki seda tegelikult pole. Uus süsteem näitas võlana arvestatud makse, mille tasumise tähtaeg pole veel saabunud, selgitas Raudsepp.

"Küsimus on maksuameti segaduses, arvestussüsteem ei näita mitte maksuvõlga, vaid arvestatud makse," kommenteeris Raudsepp. "Meil on kavas täna teha sinna järelpärimine."

Kui Bigbank pärast tänahommikust Äripäeva kommentaaripalvet maksu- ja tolliameti süsteemis oma andmeid kontrollis, see maksuvõlga enam ei näidanud, rääkis Raudsepp.

Bigbank saatis Äripäevale ka oma e-maksuameti väljavõtte, millest on näha, et pangal pole riigi ees mingit võlga, vaid hoopis väike ettemaks. "Paraku on maksuametil lihtsalt nende summade jaoks erinevad kontod. Intressivõlg (8939 kr - toim) tekib aga väga lihtsalt, kui näiteks deklaratsioonides mingeid andmeid muuta või täpsustada. Lisaks on Bigpanki suuruse panga puhul 9000 krooni makse täiesti tühine summa," edastas ettevõte suhtekorraldaja vahendusel.

MTA võlgade sissenõudmise talitus kommenteeris, et Bigbankil oli täna hommikul tõesti intressivõlg summas 8939 krooni, mis väljendus maksuvõlana avalikus võlapäringus. "Maksuvõlg on nii tasumata
maksusumma kui sellelt arvestatud intress. Maksuvõlg tekkis äriühingul eelmise aasta detsembri ja selle aasta jaanuari tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni järgsete summade hilisemast tasumisest.
Äriühing tasus maksuvõla täna, kandes maksuhaldurile summa maksuvõla intressi ulatuses. Seega antud hetkel (kella 14 paiku - toim) AS Bigbank võlga ei oma," vahendas Maksu- ja tolliameti pressiesindaja.

Maksu- ja tolliameti andmetel oli varem tõesti nii, et erinevatel maksudel ja intressidel olid erinevad kontod. MTA uue arvestussüsteemi käivitumisega on sellest aastast aga igaühel üks ettemaksukonto, millele kantud rahast kaetakse kohustused tähtaegade saabumise järjekorras. Seega on välistatud olukord, et ühe maksu osas võib olla ettemaks ja teise osas võlg, mistõttu satub maksumaksja võlglaste nimekirja.

24. märtsil saabus Bigbankil 221 miljoni kroonise võlakirjaemissiooni lunastustähtaeg. Pank avalikkust võlakirjade lunastamisest ei teavitanud, ent Raudsepp ütles, et kogu raha maksti võlakirjainvestoritele välja. "Need on lunastatud, nii nagu meie kohustuseks oli," sõnas Raudsepp.

Tänavu märtsis leidis uuringufirma Dive Eesti, et Bigbank pakub kuue Eesti suurema panga seas parimat teenindust. Uuringu kokkuvõttes saavutas Bigbank kõrgeima tulemuse (95%), millele järgnesid Krediidipank (91%) ja Nordea Pank (90%).

Bigbank saavutas maksimumi lähedase tulemuse vahetus kliendisuhtluses nii pangakontorites kui e-maili teel, edastas krediidiasutus oma kodulehel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2009, 16:24
Otsi:

Ava täpsem otsing