Buffetti maaklerist võib saada tema järglane

31. märts 2009, 17:55

Byron Trotti lahkumine Goldman Sachsist,
kus ta töötas 27 aastat, võib tähendada et temast saab Warren Buffetti järglane
Hathaway Berkshire’s, spekuleerib uudisteagentuur Bloomberg.

„Ta oleks ideaalne kandidaat,“ kinnitas uudisteagentuurile Buffeti möödunud sügisel ilmunud biograafia The Snowball autor Alice Schroeder. Praeguse Bloombergi kolumnisti ning endise finantsanalüütiku seisukoht läheb otsesesse vastuollu varasemate seisukohtadega, et 78-aastasele investorile leitakse järglane juhtimaks 135 miljardi dollari suuruse turuväärtusega (varade maht 267 miljardit dollarit) investeerimisfirmat Berkshire Hathaway. Buffett ise on nii 2005. kui ka 2007. aasta kirjas investoritele öeldnud, et ettevõttel on tema asendamiseks kolm kandidaati firma seest.

Riskifondi T2 Partners, mis omab Berkshire aktsiaid, juht Whitney Tilson usub, et Buffetti järglane tuleb firmast.

Shcroeder, kes intervjueeris raamatu ettevalmistamisel Buffettit sadu tunde, usub siiski, et Trott, oleks järglasena ilmselge kandidaat. „Ta mõistab, mida Warren arvab varahaldusest,“ kinnitab raamatu autor. „Ta näeb kapitaliturge läbi Warreni silmade,“ lisas ta.

Viiekümneaastane Trott, kes on praegu Goldman Sachsi juhatuse aseesimees investeerimispanganduses, on loomas pangandusfirmat, kirjutas ajaleht The Wall Street Journal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2009, 17:55
Otsi:

Ava täpsem otsing