Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Läti eelarvedefitsiit 2011 ei tohi ületada 3%

02. aprill 2009, 17:14

Läti eelarvedefitsiit 2011. aastal ei tohi
ületada 3%, sel aastal ei taha IMF, et defitsiit ületaks 5%-i ütles täna Läti
peaminister Valdis Dombrovskis.

Läti peaministri sõnul allkirjastati IMFiga kokkulepe, et 2011. aastal ei tohi Läti eelarve väljuda 3% defitsiidi piirest. „See paneb paika ka käesolev aasta eelarve, kus tuleb sisse viia mitmed ühekordsed meetmed. Peame IMFiga kokku leppima, milline see saab eelarvedefitsiit sel aastal olema. IMF ei taha näha suuremat defitsiiti kui 5% SKP-st,“ vastas Dombrovski pressikonverentsil ajakirjaniku küsimusele.

"Praegune IMF-i viivitus ei ole teema, praegu on tähtis kindlustada, et saaksime selle ja järgmise Euroopa Komisjoni rahamakse, mis on üks miljard eurot juunis. Ja oleme Euroopa Komisjoniga eelarveparanduse ajagraafiku paika pannud, et saada juunis see miljard," vastas peaminister küsimusele, kas IMFi rahade viibimine on Lätile probleem.

Läti peaminister rääkis lühidalt ka läbi viidud haldusreformist. Temal sõnul oli tegemist pika protsessiga, mis kestis kokku kümme aastat. „Enam parteid olid sellega nõus ja kohal omavalitsuste arvu vähendati 500lt-100le,“ selgitas Dombrovskis ning lisas: „majanduskriisi tõttu viibivad reformi elluviimisel mõned valdkonnad, mis vajavad finantseerimist, mida praegu teha ei saa.“ Kindlasti ei olnud tegemist kiire ja tormaka reformiga, rõhutas peaminister.

Küsimusele milline roll on Venemaal Läti jaoks, vastas, et tegemist on olulise kaubanduspartneriga ja transiidipartneriga koostöö praeguses situatsioonis on väga oluline.

Eesti peaminister Andrus Ansip ütles tänase kohtumise järel Valdis Dombrovskiga, et täna räägiti loomulikult majandusest ning ka NATOst. "Olen veendunud ka selles, et need sammud, mis on ette võetud Lätis majanduse elavdamiseks, on olnud õiged sammud ja kannavad õigepea vilja," rääkis Ansip, kes avaldas lootust, et uuel valitsusel Lätis saav olema suur rahvatoetus. Ansip ütles, et Läti ei peaks kiirele majandustõusule järgnenud kiiret langust ülearu dramaatiliselt.

Läti peaminister kiitis Eestit öeldes, et Eesti tuleb toime majandkriisiga paremini kui mõned teised ning selle põhjus on headel aastatl kogutud eelarveülejäägid.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2009, 17:39
Otsi:

Ava täpsem otsing