Ligi: Savisaar elab teises reaalsuses

02. aprill 2009, 11:05

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Jürgen
Ligi sõnul ei ole ta Edgar Savisaare arvamuslugu - seal väidetakse, et kroon
devalveeritakse 18. oktoobril - läbi lugenud ega kavatsegi seda teha.

"No miks ma peaksin!? Seal ei ole ju mitte midagi! No kui ma väga pingutan, siis ehk suudan selle läbi lugeda! Ma ei pea Edgar Savisaart enam ammu tõsiseltvõetavaks inimeseks. Ta elab täiesti omas maailmas. Mingis teises reaalsuses. Viimane asi, mis teda huvitab, on Eesti. Äkki ta ei ole ainus? No loomulikult... Seal on veel Jaan Õmblus ja..," lajatab Ligi.

"See on lihtsalt nii loll jutt, et... See on lihtsalt mõttetus! Võime Läti pealt vaadata, kuidas devalveerimine käib. Otsitakse kõikvõimalikke võimalusi, kuidas devalveerimist vältida, kuigi põhjusi oleks palju rohkem ja võimalusi samuti. Nende eesmärk on iga hinna eest hoida lati kurssi. Nad on meist kaks aastat maas. Eestis on kindel tahe kasutusele võtta euro. Krooni kurss ei ole mingi küsimus. Suudame seda igal juhul ka kriisi ajal hoida. Devalveerimine ei annaks meile midagi," räägib Ligi.

Oravaparteilase sõnul ei tea maailmas keegi, kes on Edgar Savisaar, mistõttu võidaksegi tema kirjutist tõsiselt võtta.

"Ta põhjustab sellise lollusega Eesti investeerimiskliimale pöördumatut kahju. Balti riike ju eraldi ei vaadata, ikka koos Lätiga. Teiseks põhjustab ta pöördumatut kahju enda valijatele, kes - ma kujutan ette, kuidas - tormavad juba sügisel Lasnamäe rahavahetuspunktidesse ja pärast kannavad olulist majanduslikku kahju. See on täielik sabotaaþ! Ma ei saa üldse aru, kuidas sellist inimest valitakse!" prahvatab Ligi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2009, 15:10
Otsi:

Ava täpsem otsing