Kuressaares paranes tulumaksulaekumine

03. aprill 2009, 07:29

Kuigi eile avalikustatud andmed näitavad, et märtsi lõpu seisuga on üksikisiku tulumaksu laekumine maakonnas tervikuna võrreldes möödunud aasta sama perioodiga endiselt miinuses, on olukord käesoleva aasta esimeses kvartalis siiski paranenud.

Positiivse muutuse põhjuseks on maksulaekumise paranemine Saaremaa suurimas omavalitsuses Kuressaare linnas, kirjutas Oma Saar. Kui jaanuaris oli tulumaksu laekumine kogu Saare maakonnas läinud aasta sama perioodiga võrreldes veidi enam kui kümne protsendipunktiga miinuses, siis märtsikuus oli tagasilöök juba kahanenud ligi 5 protsendile.

See tähendab, et võrreldes 2008. aastaga on käesoleva aasta esimeses kvartalis meie omavalitsustele tulumaksu laekunud ligi 5,8 miljonit krooni vähem. Tulumaksu laekumine küll paranes märtsis Kuressaare linnas, ehkki läinud aastaga võrreldes ollakse ka siin endiselt miinustes.

Nii näiteks oli jaanuaris Kuressaare tulumaksu laekumises tagasiminek 17,4% ja enam-vähem sama oli olukord ka veebruaris. Märtsis oli aga tagasilöök läinud aasta sama perioodi reaalse laekumisega võrreldes kahanenud vaid ligi 3 protsendile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2009, 14:05
Otsi:

Ava täpsem otsing