Reiljan, Pärn ja Sild saavad kohtuotsuse 19. mail

03. aprill 2009, 11:27

Harju Maakohtus kuulutab otsuse poliitik
Villu Reiljani, vandeadvokaat Tarmo Silla ja ettevõtja Aivo Pärna osas välja 19.
mail, neid süüdistatakse vastavalt pistise nõudmises, pistise vahendamises
ja pistise lubamises.

Kohtuvaidluse lõppedes teatatud otsuse kuulutamise tähtaega pikendati seoses kriminaalasja suure mahuga.

23. veebruari kohtuvaidluses väitis riigiprokurör Triin Bergmann, et süüdistatavate süü on leidnud tõendamist ja kõik tõendid on kogutud seaduslikult. Prokurör nõudis Reiljanile karistuseks 3 aasta ja 6 kuu pikkust vangistust, millest kandmisele kuuluks 3 kuud. Ülejäänud 3 aastat ja 3 kuud vangistust jääks kanda tingimisi viieaastase katseajaga.

Sillale nõudis prokurör karistuseks 11 kuu pikkust vangistust, millest 3 kuud kuuluks kohe ärakandmisele ja ülejäänud 8 kuud kandmisele tingimisi kolmeaastase katseajaga. Pärna karistuseks nõudis prokurör 100 päevamäära suurust ehk 65 200kroonist rahalist karistust.

Reiljani kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv palus tema kaitsealune õigeks mõista, sest süü pistise andmises pole tõendatud. Sama väitis oma kaitsealuse kohta ka Silla kaitsja vandeadvokaat Üllar Talviste. Pärna kaitsja vandeadvokaat Maria Mägi palus enda kaitsealuse tema süü tõendamatuse tõttu õigeks mõista ja ühtlasi kohtul arvestada, et kohtuliku arutamise aluseks saab olla ainult süüdistusakt ja antud juhul jääb süüdistusakt selgusetuks. Ning kuigi kaitsjad juhtisid sellele kohe protsessi alguses ka tähelepanu, ei ole riiklik süüdistaja kasutanud oma õigust süüdistusakti muuta ja täiendada, väites, et kriminaalmenetlus on kulgenud õiguspäraselt, ning seda ka õiguskantsleri hinnangul.

Kaitsjad on endiselt seisukohal, et osad asjas kogutud tõendid – sh vandeadvokaat Daisy Taugi SMS-sõnum ja telefonikõne Pärnaga ning Silla ja Pärna telefonivestluse lindistus – ei saa olla kohtuotsuse tegemisel aluseks, kuna need on kogutud seadust rikkudes.

Oma viimases sõnas eitasid kõik kolm kohtualust oma süüd. Sild tänas kohut põhjaliku ja kohtu võimalusi arvestades kiire kohtumenetluse eest ja palus end õigeks mõista. Reiljan väitis, et kuulas ja vaatas protsessi huviga.

Riigiprokurör Triin Bergmanni esitatud süüdistuse järgi on kriminaalasja eeluurimisega tuvastatud, et Villu Reiljan nõudis keskkonnaministrina Tallinnas aadressil Rävala pst 8 asuva kinnisasja müügi käigus vandeadvokaat Tarmo Silla vahendusel ASi Wipestrex Grupp esindajalt Aivo Pärnalt 1,5 miljonit krooni pistist.

Süüdistuse järgi saanuks Pärna äriühing pistise maksmise korral Rävala 8 kinnisasja omandada soovitud tingimustel ning ühtlasi oleks tagastatud Wipestrex Grupilt äravõetud tagatisraha summas 31,5 miljonit krooni ja OÜ RealWay tagatisraha summas 31,5 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2009, 10:30
Otsi:

Ava täpsem otsing