Savisaar lubab abipaketiga luua 5500 uut töökohta

03. aprill 2009, 15:10

Tallinn kavandab enam kui 300 miljoni
kroonist abipaketti elanikele ja ettevõtjaile, millega luuakse kahe aastaga 5500
uut töökohta.

Linnapea Edgar Savisaare sõnul annab toetuspakett kindlustunde. "Sõltumata majanduskriisi kestusest tuleb Tallinn keerukast majandusolukorrast välja, säilitades oma tugevuse ja andes oma olulise panuse kogu Eesti majandusse," rääkis ta. "Erinevalt riigi eelarvepoliitikast soovib Tallinn oma eelarve kaudu suunata täiendavaid vahendeid uute töökohtade loomiseks ja ettevõtluse tugevdamiseks," lisas meer.

Linnapea sõnul läheb abipakett kahe aastaga maksma 311 miljonit krooni. "Kahe aastaga luuakse Tallinnasse 5500 uut töökohta, sh 3000 neist on sotsiaalsed töökohad, investeeringute maht Tallinnas on mõlemal aastal vähemalt miljard krooni ning sotsiaaltoetuste ja sotsiaalabi kasvab sel aastal 30 miljonit krooni," sõnas Savisaar.

Abipakett keskendub kuuele valdkonnale: tööpuuduse leevendamisele, toetustele ja sotsiaalabile, raskustesse sattunud inimeste nõustamisele, soojusenergia kulude vähendamisele, ettevõtluse toetamisele ja tarbijate kaitsele.

Tööpuuduse leevendamiseks soodustab linn uute töökohtade loomist, sh sotsiaalsete töökohtade loomist nii linnale kuuluvates ettevõtetes kui ka erasektoris. Linnale kuuluvates ettevõtetes kavandatakse luua ligi 1000 kohta töötuks jäänud tallinlastele. Esmalt alustatakse nende loomist Tallinna Autobussikoondises ning Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondises, kus inimesi rakendatakse ühissõidukite sisekoristusel, trammiteede puhastamisel, ühissõidukites piletimüüjate ja -kontrollijatena jms.

Erasektoris toetab linn sotsiaalsete töökohtade loomist ettevõttes, kus põhikohaga töötajate arv on vähemalt 20 ja kus soovitakse luua 5–30 sotsiaalset töökohta.

Töötutele pakutakse senisest enam ajutist rakendust heakorra- ja hädaabitöödel, mis annab võimaluse kasvõi ajutiselt tööd saada ja teenida linnavalitsuse teatel 27–35 krooni tunnis. Lisaks luuakse Lasnamäele uus tööharjutuskeskus.

Ka saavad linnalt mitteeluruumi üürivad ettevõtted, kes loovad vähemalt kolm uut töökohta, taotleda kaheks aastaks üürihinna alandamist kuni 20%. Ettevõtted, kelle kasuks on linn aga seadnud linna maale hoonestusõiguse ning kes loovad vähemalt viis uut töökohta, saavad taotleda kaheks aastaks hoonestusõiguse tasu vähendamist kuni viiendiku võrra, teatas linnavalitsus.

Toetuste ja sotsiaalabi vallas on linnal ettepanek vabariigi valitsusele tõsta riikliku toimetuleku piirmäära tuhandelt kroonilt 1200 kroonile ning alandada elanikele müüdava soojusenergia käibemaksu 18 protsendilt viiele.

Tallinna teatel jätkatakse ka pensionäridele hinnatõusu kompenseerimiseks toetuse maksmist, mis tõuseb tuleval aastal 1200 kroonile. Toetust makstakse isikutele, kellel on õigus saada riiklikku pensionit riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel.

Tänavu planeeritakse abipaketi tegevuste elluviimiseks 136 miljonit krooni ning järgmisel aastal 175 mln kr. Raha tuleb linna eelarve kulutuste ümbersuunamisest, ilma et seejuures vähendataks linna sotsiaaltoetusi. Täiendavad rahalised vahendid abimeetmete finantseerimiseks taotletakse selleaastase lisaeelarvega ja 2010. aasta eelarvega. Abimeetmeid rakendatakse sel ja järgmisel aastal. 2010 otsustatakse majanduse olukorrast lähtuvalt, milliste tegevustega hiljem veel jätkatakse.

Tallinna linnavalitsus esitas tänasel volikogu erakorralisel istungil otsuse eelnõu "Tallinna linna abipakett linnaelanikule ja ettevõtjale", millega linn pakub raskustesse sattunud linlastele ja ettevõtjatele 41 abimeedet kuues valdkonnas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 08:04
Otsi:

Ava täpsem otsing