Dr. Hellusel 10protsendine turuosa jogurtiturul

07. aprill 2009, 19:12

Eesti teadlaste avastatud kasulikku
piimhappebakterit ME-3 sisaldavad Dr. Helluse sarja tooted on haaranud ligi 10
protsenti siinsest jogurtiturust, selgub AC Nielseni poolt eelmise aasta lõpus
läbi viidud uuringust.

Tere tootejuht Kadi Korjus ütles, et Tartu Ülikooli teadlaste Marika Mikelsaare ja Mihkel Zilmeri avastatud piimhappebakterit ME-3 sisaldav Dr. Helluse tootesari on kasvanud pea 30-liikmeliseks ning sortimenti on plaanis veelgi laiendada. „Tänu tihedale koostööle Eesti teadlastega on kasulik bakter tehtud kättesaadavaks igal eestimaalasele ning nagu näitab pidevalt kasvav turuosa, on ostjad Dr. Helluse sarja tooted kiiresti omaks võtnud,“ rääkis Korjus.

Dr. Helluse tooteperekonna uued liikmed on hapupiimajoogid Haps, juust ning 2,5% joogipiim, mis kõik sisaldavad kasulikku ME-3 bakterit. Joogipiima näol on tegemist esimese funktsionaalse piimaga Baltikumis. Hiljuti laienes ka Dr. Helluse jogurtijookide valik uute maitsetega.

Kõik Dr. Helluse sarja piimatooted sisaldavad Eesti teadlaste avastatud piimhappebakterit ME-3 ning neis ei ole säilitusaineid.

Eesti kapitalil põhineva toiduainetööstuse Tere tootenimekirjas on kokku üle 170 piima- ja juustutoote, mis kuuluvad kaubamärkide Tere, Dr.Hellus, Fit!, Merevaik, Kohuke ja Black Mama alla.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 19:12
Otsi:

Ava täpsem otsing