Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinn alandab kesklinna kioskite algüüri kaks korda

07. aprill 2009, 13:05

Tallinna linnavalitsus kaotab linnale
kuuluva rajatise müügikoha paigaldamiseks üürile andmisel alghinna suhtes
rakendatava koefitsiendi kesklinnas, välja arvatud vanalinna
muinsuskaitsealal.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on kioskite vähenenud käibe tõttu praeguse majanduse madalseisu ajal mitmed kesklinna kioskid lõpetanud tegevuse. Osaliselt on see tingitud ka kõrgest üürist. "Mitmed kauplejad on korduvalt pöördunud Tallinna kesklinna valitsuse poole ettepanekuga alandada üürihinda, et vältida kioskite sulgemist," rääkis ta.

Sellega võrdsustatakse üürile andmiseks korraldatava eelläbirääkimistega pakkumise alghind kesklinnas teistes linnaosades kehtestatud üüri alghinnaga 120 krooni ruutmeetri kohta kuus. Alghind 240 kr/m² kuus jääb kehtima vaid vanalinna muinsuskaitsealal asuvatele kioskitele.

Mutli ütlusel lõpevad üürilepingud valdavalt käesoleva aasta sügisel ning viimase paari kuu jooksul on kümmekond kauplejat informeerinud kesklinna valitsust, et nad ei saa jätkata tegevust senise üürihinnaga. "Peame väga oluliseks tagada elanikele ühissõidukite sõidukaartide ja -talongide kättesaadavuse, mis kioskite sulgemisega aga paratamatult kahaneks," märkis Mutli.

Kesklinna territooriumil on praegu üürilepingud 23 kioskil, neist kuus asub vanalinna muinsuskaitsealal. Vanalinna muinsuskaitsealal on üürile antud 121 m², väljaspool vanalinna 247,1 m² linnarajatisi, millel asuvad kioskid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 13:05
Otsi:

Ava täpsem otsing