IMF Ukrainas tagasi, kõnelused jätkuvad

08. aprill 2009, 14:32

Täna saabub Ukrainasse Rahvusvahelise
Valuutafondi (IMF) missioon, et kohtuda peaminister Julia Tõmošenkoga ja jätkata
kõnelusi Ukrainale antud 16,4 miljardi dollari suuruse abilaenu teise väljamakse
üle, mille IMF on praegu külmutanud.

IMF naaseb Ukrainasse, kuna on saanud Ukraina poliitikutelt „tugevat kinnitust“, et IMFi abi jätkumiseks nõutud seadusaktid saavad tuleval nädalal vastu võetud, vahendab agentuur Bloomberg.

„Me taastame aktiivse ja loodan, et ka tulemusliku, koostöö,“ ütles Ukraina esimene asepeaminister Oleksandr Turtšõnov. „See on väga oluline Ukraina finantssüsteemi stabiliseerimiseks.“

IMF kinnitas Ukrainale 16,4 miljardi dollari suuruse abilaenu läinud aasta novembris ning maksis välja esimesed 4,5 miljardit dollarit. Teise laenuosa väljamaksmine takerdus veebruaris selle taha, et Ukraina riigieelarves plaanitav defitsiit 5% SKPst ei ole kooskõlas IMFi laenu tingimustega. Nüüd kinnitab Ukraina, et on leidnud võimaluse, kuidas eelarvedefitsiiti „mitte-inflatsiooniliste“ meetmetega vähendada. Ukrainal tuleb vastu võtta mitu seadust, sealhulgas panganduse restruktureerimiseks.

Ukraina peab laenukõnelusi ka Maailmapangaga, millega on äsja sõlmitud kokkulepe 400 miljoni dollari laenamiseks Ukraina teedevõrgu parandamiseks. Laenu tähtaeg on 30 aastat.

Pärast üheksa aastat kestnud kasvu prognoosib Maailmapank tänavu Ukraina SKP kahanemist 9% ning võib prognoosi veelgi kärpida, kui väliskeskkond ei parane ja Ukraina valitsus lükkab edasi kriisikava kinnitamist.

Inflatsioon aeglustus Ukrainas märtsis aasta baasil 18,1 protsendile veebruarikuu 20,9 protsendilt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2009, 08:58
Otsi:

Ava täpsem otsing