Tallinn eraldab tööalaseks nõustamiseks ligi 300 000 kr

08. aprill 2009, 09:02

Tallinna linnavalitsus kavatseb eraldada
reservfondist linna ettevõtlusametile 270 000 kr tööõigusalase nõustamisteenuse
korraldamiseks tallinlastele, kes on tööd kaotamas või juba kaotanud.

Raha on mõeldud töösuhte lõpetamisel tekkinud probleemide lahendamisele kaasaitamiseks. Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli tõdes, et majanduslangusest tuleneva töökohtade vähendamiste, koondamiste ja töösuhte lõpetamisel tekkinud probleemidega isikute arv on viimasel ajal oluliselt suurenenud. "Ainuüksi nelja kuuga on ettevõtlusamet andnud nõu ja abi enam kui 1400-le abivajajale, päeva keskmine külastuste arv oli märtsis 19 inimest," nentis ta.

Ettevõtlusameti poole pöördujatest 23% on abilinnapea sõnul töötud, ülejäänud osa moodustavad töökaotuse ohus nõu küsima tulnud isikud. Abivajajate hulgas on 35% eesti ja 65% vene keelt kõnelevad isikud. Üldjuhul on abivajaja kesk- või vanemaealine, vene keelt kõnelev, lihtsamaid töid tegev töötu või lähiajal töötuks jääv. "Pöördumistest 62% käsitlevad töölepingu lõpetamist erinevatel alustel, sealhulgas koondamine, saamata töötasu ja lõpparve, töölepingu tingimuste muutmine ja tööturuteenused," rääkis Mutli.

Möödunud aasta 1. detsembrist alustas Tallinna Ettevõtlusamet linnavalitsuse infosaalis ettevõtja infopunktis abivajajatele tasuta tööõigusalase nõustamisega. Nii eesti kui ka vene keeles nõustamine toimub elava järjekorra alusel ja on tasuta.

Linnavalitsuse teatel on pea pooled abivajajatest juba pöördunud või kavatsevad pöörduda oma õiguste kaitseks töövaidluskomisjoni või kohtu poole. Enamikule saab seejuures takistuseks töövaidlus- või hagiavalduse koostamise oskuse puudumine ja üldjuhul ei ole ka tasulise õigusabi eest tasumine pöördujale taskukohane.

Sel juhul suunatakse abivajajad suunamiskirjaga sihtasutusse Õigusteenuste Büroo, kel on koostöölepe linna sotsiaal-ja tervishoiuametiga kirjalike dokumentide vormistamiseks. Veebruaris on ettevõtlusameti nõustajad väljastanud 45 suunamiskirja sihtasutusse, märtsis 47. SA Õigusteenuste Büroo aitab abivajajal koostada tööõigusega seotud avaldusi, kohtuhagisid jms dokumente.

Ettevõtlusamet peab linnavalitsuse teatel vajalikuks suurendada tööõigusalase nõustamisteenuse mahtu koostöös Õigusteenuste Bürooga ning tegi ettepaneku eraldada selleks reservfondist 270 000 krooni, et oleks võimalik käesoleval aastal lisaks nõustamisele ka aidata juriidiliste dokumentide koostamisel.

Eraldatava raha eest on võimalik osta Õigusteenuste Büroolt õigusalast teenust keskmiselt 70 tundi kuus (teenuse tunni maksumus on 350 krooni, see sisaldab kõiki makse). 70 tundi kuus võimaldab teenindada keskmiselt 35 abivajajat. Tasustamine toimub vastavalt ettevõtlusameti ja SA Õigusteenuste Büroo vahel sõlmitavale sihtotstarbelisele toetuslepingule ja igakuisele aruandlusele, teatas linnavalitsus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2009, 16:46
Otsi:

Ava täpsem otsing