Eipre: mina kaebasin Pertelsoni politseisse

09. aprill 2009, 15:02

Pankrotihaldurina tegutsev advokaat Terje
Eipre teatas, et tema esitas politseile kuriteokaebuse, mille vastuse avaldamise
kriminaalpolitseinikud täna ära keelasid.

"Haabersti Perespordikeskuse ASi pankrotihaldur Terje Eipre esitas Põhja Politseiprefektuuri majanduskuritegude talitusele Haabersti Perespordikeskuse ASi juhatuse liikmete Indrek Pertelsoni, Tavi Maastiku ja Margus Dintšenko tegevuse uurimiseks kuriteokaebuse," edastas Eipre teates, mille oli nimetanud Arigato pressiteateks.

Eipre sõnul tekkis tal kahtlus, et Pertelson ja Maastik võtsid ettevõttest võltsitud dokumentidega suures ulatuses sularaha välja ja omastasid selle. "Võltsitud lepingute ja kunstlike arvete fabritseerimisega prooviti vabaneda juhatuse liikme vastutusest ettevõttele tekitatud suure varalise kahju eest," selgitas Eipre.

Pankrotihaldur süüdistas mehi ka rahaülekannetes Spordiklubile Condor, mida tehti ajal, kus ettevõte ei suutnud täita muid kohustusi. Lisaks olevat Condor maksnud Arigato spordisaalide kasutamise eest liiga vähe.

"Kõik rahaülekanded ja muud tehingud tehti alati Indrek Pertelsoni korraldusel, kes juhtis kogu äriühingu tööd," ajas Eipre kogu vastutuse Pertelsoni kaela.

"On tekkinud kahtlus, et Haabersti Perespordikeskuse ASi juhatuse endised liikmed, eelkõige Indrek Pertelson, kulutasid väga suurtes summades võlgniku raha, nautisid võlgniku arvel sisuliselt piiramatuid privileege, omastasid võlgniku raha, sõlmisid võlgnikule äärmiselt kahjulikke ja ebasoodsaid lepinguid ning võtsid põhjendamatuid kohustusi kümnetesse miljonitesse kroonidesse ulatuvates summades, põhjustades ettevõttele ja võlausaldajatele, näiteks Eesti Talleksile ja teistele väga suure varalise kahju," süüdistas Eipre.

"Lisan ka, et Eesti Talleks on Haabersti Perespordikeskuse ASi suuraktsionär ja ka suurvõlausaldaja, kes on pidanud kandma juhatuse tegevusest tulenevat suurt kahju. Loomulikult, pean nendega suhtlema, kui pankrotihaldur, mitte kui neid esindav vandeadvokaat," märkis Eipre kahel toolil istumise kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2009, 20:43
Otsi:

Ava täpsem otsing