Laar: valitsus peab otsustama kärpe kindlasti täna

09. aprill 2009, 15:44

Valitsus peab täna pärastlõunasel istungil
riigi eelarve mitme miljardi kroonise kärpe osas kokkuleppele jõudma, ütles
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) juht Mart Laar.

Ekspeaminister kirjutas oma blogis, et rahandusministeeriumi ja Eesti Panga hinnangul tuleb kärpida sel aastal eelarvet vähemalt seitsme miljardi krooni ja järgmisel aastal 13 miljardi võrra. "Selle eelduseks on omakorda kolme miljardi kroonilise kärpe viivitamatu teostamine. Paraku pole valitsus sellel alal suutnud suuremalt edasi liikuda," ütles Laar.

20. aprillil on tema kinnitusel aga viimane päev, mil saadud andmete alusel Euroopa Liit koostab mai teisel poolel hinnangu Eesti majandusele. "Kui me selleks ajaks oma esimese kärpega hakkama pole saanud, siis läheb olukord äärmiselt tõsiseks. Nii pole Eestil enam võimalust otsustamisega oodata," kinnitas IRLi juht.

Laari sõnul tuleb praegusest olukorrast välja pääseda soovides unustada poliitilised märgid ja prioriteedid ning teha seda, mida Eestil vaja. "Esiteks eelarve tasakaalu saamine ning teiseks töökohtade hoidmine. Kõiki esitatavaid ettepanekuid tuleb kaaluda neist peamistest prioriteetidest lähtudes," rääkis ta.

Nii pole valitsusel Laari ütlusel muud võimalust, kui täna kell 16 algaval kabinetinõupidamisel kokkuleppele jõuda ning poliitilistest põhjustest lähtuv otsuste blokkimine lõpetada. "Kui jätkame maja ühest otsast juba haaranud tulekahju kustutamist jätkuvalt klaasiga vett tassides, on varsti kogu maja tules," märkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2009, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing