Advokatuur: Eipre vastu kaebust pole

Anne Oja 14. aprill 2009, 00:00

Küll oli justiitsministeeriumile laekunud kaks kaebust Eipre kohta, millest üks puudutas ka Arigatot.

Eelmisel nädalal spordiklubi Arigato pankroti asjaolusid selgitanud spordiklubi juht Indrek Pertelson ütles, et tema on üks neist, kes on Terje Eipre mahhinatsioonid advokatuuri aukohtusse kaevanud.

"Tõele ei vasta anonüümne väide, et vandeadvokaat Terje Eipre peale on laekunud advokatuuri üheksa kaebust. Eipre tegevuse osas on alates 2007. aastast advokatuuri aukohus algatanud menetluse ühe kaebuse suhtes. Menetlus on peatatud, kuivõrd käimas oli kohtuvaidlus," ütles Voltenberg. Peatatud menetlus pole seotud Indrek Pertelsoni ega Haabersti Perespordikeskuse ASiga, lisas ta.

Justiitsministeerium teatas eile, et neile on laekunud Eipre peale kaks kaebust. Esimese kaebuse järelevalve käigus ei tuvastatud, et pankrotihaldur oleks ASi Haabersti Perespordikeskus (Arigato) pankrotimenetluse läbiviimisel halduri kohustusi rikkunud. Küll aga koguti järelevalve käigus teavet Eipre kui vandeadvokaadi tegevuse kohta, mis edastati järelevalve tegemiseks Eesti Advokatuurile.

Teise kaebuse kontrollimisel tuvastati, et pankrotihaldur Eipre ei täitnud oma ülesandeid nõuetekohaselt. Justiitsministeerium edastas pankrotiasja menetlevale Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajale taotluse Eipre vabastamiseks ja trahvimiseks. Ministeeriumi andmetel pole kohus siiani seisukohta võtnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing