Renault-Nissan hakkab varustama Monacot elektriautodega

14. aprill 2009, 20:47

Monaco vürstiriik ja Renault’-Nissan
sõlmisid hiljuti kokkuleppe, mille kohaselt varustatakse vürstiriik alates 2011.
aastast heitgaasivabade sõidukitega.

Koostöökava raames võetakse kasutusele Renault’-Nissani liidu pakutavad elektriautod ning järgmise kahe aasta jooksul rajatakse vürstiriiki ulatusliku laadimisvõrgustik, teatas Renault´.

Monaco on Portugali järel teine Euroopa riik, kes on Renault’-Nissani liiduga sõlminud heitgaasivaba transpordi kava rakendamiseks kokkuleppe.

Kava näeb ette, et 2011. aastaks laiendatakse olemasolevat laadimisvõrgustikku 176 jaamalt 300 jaamani, lisaks sellele luuakse kolm kiirlaadimisjaama. Monaco pakub elektriautode ostjaile jätkuvalt ka mitmesuguseid soodustusi.

Monaco valitsus näeb ette, et juba 2011. aastast peavad heitgaasivabad sõidukid moodustama 50 protsenti soetatavatest sõidukitest riigis.

„Ma usun, et praegune ülemaailmne kriis võiks olla hea võimalus sellistele uuenduslikele autotootjatele nagu Renault´ ja Nissan,” märkis Monaco prints Albert II. „Selle võimalusega peavad aga kaasnema edumeelsed lahendused parema tuleviku nimel.”

Monacost saab üks esimesi riike, mida Renault’-Nissani liit hakkab elektriautodega varustama. 2012. aastal hakkavad Nissan ja Renault` elektriautosid müüma kõikjal maailmas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2009, 20:47
Otsi:

Ava täpsem otsing