Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinki aktsia oli kuum kaup

Tõnis Oja 16. aprill 2009, 00:00

Eile eelmise kvartali majandustulemusi avaldama pidanud Tallinki aktsia oli enne tulemuste avaldamist kuum kaup.

Laevanduskompanii aktsiatega sooritati 165 tehingut, mille käigus vahetas omanikku 2,4 miljonit väärtpaberit ning käibeks tuli 11,9 miljonit krooni. Päeva lõpus sooritati pea miljoni väärtpaberi suurune plokktehing. Aktsia hind kerkis 3,23 protsenti, 5,01 kroonile, mis oli päevasiseselt seisnud peamiselt 5,16 kroonil.

Investorid pidid aga ootama üsna kaua. Ehkki ametlik tööpäev lõppes Tallinna börsil kell 17.30, polnud majandustulemustest ka üle tunni aja hiljem ei kippu ega kõppu. Minu kavatsusest anda majandustulemustele omapoolne kommentaar ei tulnud ka midagi välja, sest leht pidi trükki minema.

Suhteliselt aktiivne oli kauplemine ka Eesti Telekomi aktsiaga, mille hind kerkis 0,22 protsenti, 72,44 kroonile. Käivet kogunes väärtpaberile 3,2 miljonit krooni.

Ehituskontsern Nordecon (endise nimega Eesti Ehitus) teatas eile kavatsusest maksta aktsionäridele dividende üks kroon aktsia kohta. Ehkki aastatagusega võrreldes on makstavad dividendid kolm korda väiksemad, on tegemist üllatusega. Arvestades olukorda riigi majanduses, eriti ehitussektoris toimuvat, arvasin, et sel aastal ettevõte dividende ei maksa.

Nagu praktiliselt kõigi Tallinna börsil noteeritud ettevõtete puhul sõltub aktsionäridele välja makstavate dividendide määr eelkõige suuromaniku tahtest. Nordeconi puhul on sisuliseks otsustajaks suuromanik Toomas Luman. Suuromaniketa ettevõtete dividendid sõltuvad peamiselt tegevjuhtkonna soovist.

Aktsia eilset sulgemishinda arvestades on väärtpaberi dividenditootlus 10 protsenti. Eile langes aktsia hind 1,5 protsenti, 10,17 kroonile. Ilmselt täna läheb aktsia järele rabamiseks.

Ettevõtte suuromanikule Toomas Lumanile kuulub ettevõtte aastaraamatu andmetel 61,64 protsenti aktsiatest, mis tähendab, et suuromanik saab dividendidena 19 miljonit krooni. Üle poole miljoni krooni saavad ka ettevõtte nõukogu liikmed Ain Tromp ning Alar Kroodo.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing