Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti ja Poola on suutnud majanduskriisile vastu panna

16. aprill 2009, 20:27

Peaminister Andrus Ansip rõhutas täna
kohtumisel Poola valitsusjuhi Donald Tuskiga, et Eesti huvides on Baltikumi
võimalikult kiire vabanemine energiaisolatsioonist.

„Lisaks Eesti-Soome ja Rootsi-Balti kaablile tähendaks see ka Poola-Leedu energiasilla võimalikult kiiret väljaehitamist,“ vahendas valitsuse pressiteenistus Ansipi sõnu. Ta lisas, et energiasilla valmimise eelduseks on uue Ignalina tuumaelektrijaama valmimine. Ühiselt loodeti, et Ignalina uue tuumajaama ehitamise projektiga on võimalik senisest kiiremini edasi liikuda.

Rääkides majandusest nentisid valitsusjuhid, et mõlemad riigid on suutnud majanduskriisile vastu panna. Peaminister Ansip tutvustas Tuskile Eesti majanduse praegust seisu ja tõstis esile, et Eesti on seadnud endale eesmärgiks ühineda euro-alaga juba lähitulevikus.

Samuti nentis Ansip, et Poola on Eesti jaoks jätkuvalt suurim väliskaubanduspartner Kesk-Euroopa riikide hulgas. 2008. aastal moodustas kaubavahetus Poolaga 3,4% Eesti kogu väliskaubavahetuse mahust. „Ka majandussuhted on kahe riigi vahel väga head, kuid tulevikus võiksid need olla veelgi tihedamad,“ ütles peaminister Ansip.

Eraldi rõhutamist leidsid kahe riigi vahelised väga head suhted ja tihedad ajaloolised sidemed. Ühtlasi tänas peaminister Ansip Poolat panuse eest Balti riikide õhuruumi jälgimisel ja kaitsmisel.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2009, 20:27
Otsi:

Ava täpsem otsing