Tallinn võib Kruuda päästa rendimurest

Kadri Paas 17. aprill 2009, 00:00

Kruuda jaoks teeb olukorra keeruliseks tõik, et rendilepingu lõpetamise kaksiktornides, kus endise Kalev Meedia käsutuses oli 1900 ruutmeetrit, otsustab EKE Invest. AS Luterma ei saa rendilepingu lõpetamise asjus initsiatiivi üles näidata, mistõttu peab pöialt hoidma, et keegi tühjaks jäänud, kuid seni niigi maksu- ja tolliametile üle miljoni krooni võlgu olevale firmale ainult pidevalt kulu tekitava rendipinna ise kasutusse võtaks.

Õige pea võibki AS Luterma rendimakseist pääseda, sest Tallinna linnakantselei finantsteenistus otsib praegusega võrreldes uut suurt pinda, mis oleks võimalikult südalinnas. "Finantsteenistus peab siin juhtkonnale ikka suhteliselt lähedal olema," iseloomustas Tallinna linnasekretär Toomas Sepp üht olulist kriteeriumi, millest lähtuvalt uusi ruume otsitakse.

Sepa sõnul võtsid nad esialgu büroohoonete haldajatelt kokku umbes 30 hinnapakkumist, kuid praeguseks on sõelale jäänud vaid 2-3 "paindlikuma" hinnaga leppinud rentijat. "Nende seas on ka Tornimäe 5 bürooruumid. See on ainult üks võimalik partner. Lisaks veel mõned kesklinna pinnad, mille vahel peamegi nüüd enne suvepuhkusi valiku tegema," rääkis Sepp.

Sepa sõnul on Tornimäel võimalik valida erineva suurusega büroopindade vahel.

"Sealt kolis ju välja Kalev Meedia ja... Seal on võimalik mitu korrust vajadusel rentida," teadis linnasekretär.

Ta ei täpsustanud, kes on Tornimäe kaksiktornide konkurendid, öeldes, et selle küsimusele oskab kõige paremini vastata Tallinna finantsteenistuse direktor Katrin Kendra. Paraku jäi finantsdirektor Äripäevale eile kättesaamatuks, sest tema lauatelefonile vastanud töökaaslase sõnul naaseb Kendra kontorisse alles täna hommikul.

Sepp ei öelnud, milline on "hästi paindlik ruutmeetri hind", millega võiks linn rendilepingu sõlmida.

"Ma ei tahaks siin ühtki numbrit praegu välja käia. Läbirääkimised alles käivad, viimane voor on praegu pooleli. Kui ma siin mingi numbri praegu välja ütlen, siis ei olegi enam millegi üle läbi rääkida," märkis Sepp.

Linnasekretäri sõnul ei saa siiski veel lõplikult öelda, kas ja millal täpselt kuhugi kolitakse.

"Paljuski sõltub tehtav otsus ka finantsdirektori arvamusest," lisas Sepp.

EKE Investi juhataja Rein Tiigi sõnul on AS Luterma jätkuvalt rendivõlglane. Ta ei öelnud, kui palju Kruuda võlgneb, ega sedagi, millise hinnaga on leping sõlmitud. Rendimaksetega tekkisid ettevõttel probleemid juba mullu sügisel.

Tiik lisas, et AS Luterma rendilepingut ei saa keegi üle võtta, kuid kui võlgu oleva ettevõtte praegusele rendipinnale leitakse uus üürnik, siis lõpetatakse Kruuda firmaga rendileping ja sõlmitakse Tallinna finantsteenistusega uus.

AS Luterma juhataja Oliver Kruuda jäi eile Äripäevale tabamatuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:03
Otsi:

Ava täpsem otsing