Ilves suurettevõtjatele: euro pole imerohi, aga ilma ka ei saa

Annika Matson 17. aprill 2009, 16:50

President Toomas Hendrik Ilves ütles täna
Kadriorus suurettevõtjatele Jüri Käole, Toomas Lumanile, Veikko Maripuule ja Enn
Veskimägile, et euro pole imerohi, aga ilma eurota ei tule Eesti kriisist
välja.

Ühiselt tõdeti, et pikemas perspektiivis loob aluse majanduskasvuks suuresti just Eesti üleminek eurole, teatas kantselei.

"Välisinvesteeringud on üks oluline abikäsi, mis aitab meil kriisist väljuda ja just selles tõdemuses peitub arusaam, et euro pole imerohi, aga ilma eurota ei tule me kriisist võimalikult kiiresti välja," ütles president Ilves, kelle sõnul tähendab eurotsooniga ühinemine välisinvestorite ja meie ekspordipartnerite silmis Eesti usaldusväärsuse suurendamist, mis omakorda annab võimaluse kasvatada majandustõusuks vajalikku stabiilset keskkonda.

Riigipea sõnul on eurole üleminekuks vajalike kriteeriumite täitmine kogu ühiskonna suur eesmärk. "Kuna ühiskonnas on valmisolek selle eesmärgi nimel pingutada, on ka valitsusel ja Riigikogul olemas olulised eeldused vajalikud otsused langetada," ütles riigipea.

Kohtumisel tõdeti, et kuidagi ei saa nõustuda nendega, kes arvavad pessimistlikult nagu eurotsooniga ühinemise nimel ei ole mõtet pingutada ja selle võiks lükata edasi kaugemasse tulevikku.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. April 2009, 12:26
Otsi:

Ava täpsem otsing