GILD teenis Odnoklassnikist üheksakordset tulu?

19. aprill 2009, 09:53

Alates 2007. aasta sügisest Venemaa tuntud
suhtlusportaali omanikeringi kuulunud GILD Bankers on tänaseks
müünud enamiku oma tehnoloogiainvesteeringutest. GILDi partneri Tõnis
Haaveli sõnul teeniti esialgse panusega võrreldes rohkem kui üheksakordset
tulu.

Äripäev küsis Gild Bankersilt kommentaari seoses loaga, millega Venemaa konkurentsiamet andis õnnistuse Odnoklassniki minekule Forticomi mõju alla. Samas oli Eesti äriregistrist näha, nagu väljunuks Gild Bankers AS Forticomi omanikeringist 2008. aasta algul. AS Forticomi ja Odnoklassniki praegune omanikfirma Forticom Group Limited on registreeritud Briti Neitsisaartele.

GILD Bankersi partner Tõnis Haavel kommenteeris: "Forticom oli üks GILDi partnerite poolt 1999. aastal rajatud private equity-fondi New Economy Ventures investeeringutest. New Economy Ventures investeeris peamiselt internetimeedia ja uue tehnoloogiaga seotud ettevõtetesse. Suurimad investeeringud jagunesid Baltikumi, Venemaa ning Kesk- ja Ida-Euroopa ettevõtete vahel."

Haavel lisas: "Tänaseks on fond väljunud enamikest investeeringutest, sealhulgas Forticomist, pakkudes oma investoritele viimase üheksa aasta jooksul keskmist puhastootlust ligi 31% aastas ja on sellega rohkem kui üheksakordistanud investorite esialgse investeeringu."

New Economy Ventures fondis oli ligikaudu 20 investorit. Fondi maht oli tegevuse alguses, 1999. aastal, 52 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2009, 12:58
Otsi:

Ava täpsem otsing