Maksuamet puistas Tallinna ja Tartu kasiinosid

20. aprill 2009, 14:46

Maksu- ja tolliamet kontrollis neljapäeval
ja reedel hasartmängude korraldamist, Tallinnas ja Tartus käidi kokku kümnest
kohas ning esialgsete tulemuste põhjal avastati puudusi neist kuuel korral.

Peamiselt kontrolliti mängukohale kehtestatud nõuete järgimist, sh klientide registreerimist mängukohta sisenemisel ja korraldatavaid mänge. Lisaks kontrolliti maksumärkide ja mängureeglite olemasolu, mänguinventari ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise nõuete täitmist.

Maksu. ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul tuvastati vaatluse tulemusena, et kahel korral puudus hasartmängukorraldajal nõutud korraldusluba täiendavate õnnemängude korraldamiseks ning mängukohast leiti suletud mänguinventari, millelt ei olnud tasutud hasartmängumaksu.

“Tänavu 1. jaanuarist jõustunud hasartmänguseaduse järgi tuleb täiendavate õnnemängude korraldamiseks taotleda eraldi korraldusluba. Samuti võib mängukohta paigaldada vaid töötavat mänguinventari, mille eest on hasartmängumaks tasutud,” selgitas Veermäe.

Kuna viimasel ajal on mitmeid mängukohti suletud, juhib maksuamet tähelepanu, et maksu- ja tolliametit tuleb viivitamata teavitada igasugustest hasartmängude korraldamisega seotud muudatustest, sealhulgas tegevuse lõpetamisest mängukohas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2009, 17:20
Otsi:

Ava täpsem otsing