Tallinn hakkab kompenseerima kütte hinna tõusu vähekindlustatud elanikele

21. aprill 2009, 11:22

Tallinna linnavalitsus kavatseb homsel
istungil esitada linnavolikogule määruse eelnõu, millega kehtestatakse
kaugküttevõrgust korteri kütmiseks tarbitud soojusenergia hinnatõusu
hüvitamiseks sotsiaaltoetuse arvutamine, vahendite kasutamine ja väljamaksmine
Tallinna linna vähekindlustatud leibkondadele.

Abilinnapea Jaanus Mutli märkis, et möödunud nädalal linnavolikogus vastu võetud Tallinna abipakett linnaelanikule ja ettevõtjale näeb ette mitmeid abinõusid pealinlaste eluasemekulude vähendamiseks, sealhulgas soojusenergia hinnatõusu kompenseerimise vähekindlustatud isikutele, teatas Raepress. „Korteri kütmiseks tarbitud soojusenergia hinnatõusu toetamist alustatakse tuleva aasta veebruarist 2009-2010 kütteperioodi esimese poole eest,“ tõdes Mutli. „Toetuse arvestamiseks võetakse kütteperioodi kestuseks faktilise kütteperioodi täiskuud, s.o ühe aasta oktoobrist järgmise aasta aprillini, mis sotsiaaltoetuse arvestamiseks ja väljamaksmiseks on jaotatud omakorda kaheks pooleks: esimene pool oktoobrist detsembrini ja teine pool jaanuarist aprillini.“

Korteri kütmiseks tarbitud soojusenergia hinnatõusu hüvitamise toetus on kütteperioodil kaugküttevõrgust korteri kütmiseks tarbitud soojusenergia hinnatõusu, võrrelduna 2007/2008 kütteperioodi keskmise kaalutud müügihinnaga ja leibkonna eluruumi pinna alusel arvutatud rahaline summa kütteperioodi esimese või teise poole eest. Toetuse arvestamisel võetakse eluruumi pinnaks valitsuse määrusega kinnitatud eluruumi sotsiaalselt põhjendatud normi, s.o 18 m2 ühe leibkonnaliikme kohta ja lisaks 15 m2 leibkonna kohta, üksi elava pensionäri puhul 51 m2.

„Toetuse taotlejaks on vähekindlustatud leibkonna esindaja, kelleks on kas eluruumi omanik või valdaja või eluruumi üürnik, kes esitab kirjaliku vormikohase taotluse elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale 1. veebruarist 30. aprillini kütteperioodi esimese poole kohta ja 1. maist 31. juulini kütteperioodi teise poole kohta,“ selgitas Mutli.

Vähekindlustatud leibkond on ühises eluruumis (korteris) elavad isikud, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn ja kelle keskmine netosissetulek kuus kütteperioodi esimesel (oktoober-detsember) ja teisel poolel (jaanuar-aprill) on alla valitsuse poolt kehtestatud kuupalga alammäära netopalga (praegu 3909 krooni).


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2009, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing