BÖRS: USA andis viimasel minutil alla

22. aprill 2009, 15:45

USA börsid näitasid terve õhtu heade laste
kombel tasa ja targu häid noote ning kauplemise lõpuks viskasid närviliselt
miinusesse.

Dow Jones tööstusindeks langes pärast terve kauplemise perioodi plussis püsimist üle 1protsendilisse miinusesse, S P 500 aktsiaindeks langes samamoodi plusspoolelt 0,7protsendilisse miinusesse, kuid Nasdaq indeks suutis jääda roheliseks ning kerkis 0,1 protsenti.

Õhtu üheks tublimaks esinejaks jäi Ford Motor lõpetades päeva 12,6protsendilises plussis. Goldman Sachs kergitas täna Fordi aktsiasoovituse "osta" peale. Põhjenduseks tõi pank asjaolu, et autotootja on ainus kolmest USA võimsamast, kes on valitsuse abi seni järjekindlalt tagasi lükanud ning ei vaja seda ilmselt ka edaspidi. Tubli autotootja aktsia eest tuleb välja käia 4,3 dollarit.

Ilusti kerkisid ka jaemüüjad, luksuskapade tootja Guess 3,8 protsenti ja jaemüüja Macy's 1,5 protsenti.

USA üks suurimaid panku Wells Fargo teatas täna rekordilisest, 53protsendilisest kasumikasvust 3,05 miljardi dollarini. Kuigi terve kauplemise mitmeprotsendilises plussis viibinud, viisid viimase tunni tehingud aktsia 3,3protsendilisse miinusesse hinnale 18,18 dollarit.

USA suurim telekommunikatsiooniettevõte AT T rõõmustas nii analüütikuid kui ka investoreid 53sendise kasumiga aktsia kohta, mis ületas analüütikute 48sendise prognoosi 5 sendi võrra ning aitas kerkima ka aktsia, mis on sulgus 1,8 protsenti plusspoolel.

General Motors lõpetas õhtu 0,6protsendilises miinuses, kuigi kauplemise keskel jõudis puudutada isegi 7protsendilist plussi. Kuuldavasti plaanib ettevõte olulist kulude kärpimist, et püüda kasumisse jõuda.

Morgan Stanely avaldas täna esimese kvartali kahjumi, mis ulatub 578 miljoni dollarini pärast eelisaktsiate väljamaksmist. Kahjumiks aktsia kohta tuli 57 senti, samas ootasid analüütikud kahjumiks aktsia kohta 8 senti ehk seitse korda vähem. Aktsiahind langes pea 9 protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2009, 10:52
Otsi:

Ava täpsem otsing