Yahoo! veab surutisega köit

Tarvo Vaarmets 23. aprill 2009, 00:00

Eile võttis USA tulemuste hooaeg juba tõsiseid pöördeid - olulisi kasumeid ja kahjumeid sadas sisse uksest ja aknast. Teiste seas laotasid oma numbrid investorite jalgade ette ka Yahoo! ja Morgan Stanley.

USA populaarsuselt teise otsingumootori omaniku Yahoo! käive ja kasum kujunesid selle aasta esimese kolme kuuga täpselt nii suureks, nagu analüütikud prognoosisid. Muuhulgas teatas ettevõte, et kavatseb internetireklaami müügi languse tõttu koondada 5% töötajatest.

Esimese kvartali kasum kahanes koguni 78% - 118,7 miljoni dollarini ehk kaheksa sendini aktsia kohta, käibeks näidati aga 1,16 miljardit dollarit. Kui kasum vastas täpselt analüütikute ootustele, siis käive jäi sellele vaid 40 miljoni dollari jagu alla. Alles jaanuaris uue juhi Carol Bartzi saanud Yahoo!-s käivad praegu ümberkorraldused, mille eesmärk on majandussurutisele ja oma pearivaalile Google'ile vastu seista. Reklaamimüük kahanes esimeses kvartalis Yahoo! internetilehekülgedel umbes kümnendiku.

"Tegemist on vähemal või suuremal määral reklaamisurutisega - praegu on aga julgustav see, et me võime juba põhja näha," kommenteeris Gamco Investorsi portfellijuht Larry Haverty Bloombergile. "Yahoo! liigub keerulises olukorras väga kiiresti, ainult mitte nii kiiresti nagu Google," lisas Haverty.

Yahoo! üheks ümberkorralduseks on töötajate koondamine, millega tahetakse kulusid kokku hoida. Investoritele näib Yahoo! tegevus meeldivat, mistõttu aktsia kergitati eile börsi avanedes pea 5 protsenti kallimaks.

Mõneti huvitavamad ja erakordsemad olid aga hiljuti pangaks muundatud Morgan Stanley kolme kuu finantssaavutused. Kui siiamaani on pangad lajatanud vähemal või suuremal määral üle analüütikute prognooside, siis Morgan Stanley pidi varade mahakandmise tõttu nendele kõvasti alla jaama. Morgan Stanaley tootis esimeses kvartalis 57 USA senti kahjumit aktsia kohta, turg ootas selleks näitajaks aga vaid 8 senti.

Kummaline, et isegi abistava muudatusega raamatupidamises taolises suurusjärgus erinevus tuli. Igal juhul anti signaal, et laenukahjud ja varade mahakandmine ei ole veel lõpule jõudnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:03
Otsi:

Ava täpsem otsing