Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ametiühingud: töölepingu seadus edasi lükata ja tõsta tulumaksu!

24. aprill 2009, 17:08

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL)
juhatus otsustas tänasel erakorralisel istungil koos Teenistujate Ametiliitude
Keskorganisatsiooniga (TALO) teha valitsusele ja riigikogule ettepanek lükata
töölepinguseadus edasi ja tõsta tulumaksu.

Kui valitsus peab vajalikuks 2011.aasta algul üle minna eurole ja jagab seisukohta, et selle eesmärgi saavutamiseks pole ükski hind liiga kõrge, tuleb ametiühingute hinnangul soovitud eesmärgi kõige valutumaks saavutamiseks teha kolme asja:

# lükata uue töölepingu seaduse jõustumine edasi 1. jaanuarini 2011. a.
# kehtestada 1. juunist k.a. töötuskindlustusmakse määrad vastavalt Töötukassa nõukogu esmaspäevasele ettepanekule
# õiglasemalt jagada tulumaksukoormus madala sissetulekuga inimeste ja jõukamatele elanikkonnarühmade vahel.

"Meie ettepanek on see tõsta maksuvaba tulumäär 5000 kroonini kuus ja tõsta tulumaksu määra 26 protsendini. Siis ongi tulumaks õiglasemalt jagatud," selgitas Töötukassa nõukogu esimehe Harri Taliga.

EAKLi ja TALO juhatused rõhutasid, et töötajad ei lepi valitsuse katsetega veeretada majanduskriisi põhiraskus töötajate õlgadele. Koosolekul osalejad märkisid, et töökohtadelt nõutakse üha resoluutsemalt teravat protestimist valitsuse vastutustundetu politikaanluse vastu, vajadusel alustada streigi ettevalmistamist.

Ametiühingud taunivad riigi poliitikat, mis seni on kulutusi kärpides majandust täiendavalt jahutanud ega ole ametiühingute hinnangul pakkunud ühtegi toimivat lahendust majanduse elavdamiseks.

Taliga sõnul kindlustaks uues töölepinguseaduses ette nähtud koondamishüvitiste skeemi vaid senise maksemäära lae tõstmine praegusest 3 protsendist kõrgemale, milleks tuleb muuta seadust.

20. aprillil tegi Töötukassa nõukogu valitsusele ettepaneku tõsta töötuskindlustusmakse määra seadusega lubatud kõrgeima piiri ehk 3%ni, millest töötajad tasuvad 2% ja tööandjad 1 protsendi palgast. Valitsus ettepanekut sel nädalal ei kinnitanud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 10:43
Otsi:

Ava täpsem otsing