LHV: dividendiettepanek ületas meie ootusi

24. aprill 2009, 15:21

LHV analüütik Kristo Oidermaa ütles, et
Eesti Telekomi dividendiettepanek 10,5 krooni aktsia kohta ületas LHV
oodatud 10kroonist dividendi. Samas ettevõtte finantspositsioon võimaldab
sellist dividendi maksta.

"Dividendiettepanek 10,5 krooni aktsia kohta ületas meie oodatud 10kroonist dividendi. Kuid ettevõtte finantspositsioon on jätkuvalt tugev ning kõrgete dividendide maksmine ei põhjusta ettevõttele erilisi raskusi," märkis Oidermaa.

Eesti Telekomi tulemused jäid analüütiku sõnul LHV prognoosidele alla müügitulu osas, kuid kasumlikkust näitavad marginaalid vastasid ootustele - telekomifirma käive oli 9,1 protsenti väiksem LHV oodatust. Mobiilsidesegmendi käibe vähenemine oli oodatud, kuid lairibasegmendi käive jäi oluliselt allapoole LHV prognoose, lisas ta.

"Võib välja tuua kaks käibe languse põhjust: negatiivne regulatiivne efekt ning majanduskeskkonnast tingitud tarbimise vähenemine," märkis Oidermaa. "Need tegurid mõjutavad Eesti Telekomi tulemusi ka järgnevate kvartalite jooksul ning seega on oodata käibe languse jätkumist."

Oidermaa rääkis, et positiivne oli kasumimarginaalide püsimine eelmise aasta tasemetel ning EBITDA marginaal 38,7 protsenti oli isegi kõrgem kui LHV oodatud 38,1 protsenti. "Seega peegeldub siin edukas kulude kärpimine, mis oli vastavuses käibe langusega," tõdes ta.

Eesti Telekomi 24 miljoni euro suurune kasum oli väiksem LHV prognoositud 27,2 miljonist eurost, kuid selle peamine põhjus peitub Oidermaa sõnul oodatust suuremas käibe vähenemises.

Analüütik ei usu, et Telekom Eesti turul suuri üleostmisi tegema hakkab. "Pigem jääb tehingute maht suhteliselt väikeseks ning piirdub IT-segmendi laienemisega," prognoosis Oidermaa.

LHV soovitus Eesti Telekomi aktsiale on "akumuleeri".

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2009, 17:30
Otsi:

Ava täpsem otsing