Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Swedbanki nõukogu esimees: tegime Balti riikides vigu

24. aprill 2009, 14:37

Swedbank on Balti riikides ja Ukrainas vigu
teinud, tunnistas täna toimunud aktsionäride koosolekul panga nõukogu esimees
Carl Eric Stålberg.

Sellest hoolimata ei kavatse pank loobuda ei oma tegevusest Balti riikides ega nõukogu esimehest, kelle ametisoleku ajal jõudsalt Ida-Euroopas laieneti, kirjutas Rootsi majandusuudiste portaal di.se.

„Täna on põhjust panga juhtkonnalt Ukrainas 2007. a ostetud TAS panga kohta aru pärida,“ ütles Stålberg. Kaks kvartalit järjest on Swedbank teinud Ukraina pangaga seoses suuri mahakandmisi (goodwill).

Samad küsimärgid on kerkinud Balti riikide kohta. „Swedbank hoidis oma turuosast kinni ning kaitses seda liiga kaua,“ märkis Carl Eric Stålberg. „Kui oleksime õigeaegselt jõulisemalt käitunud, oleksime ehk suutnud pehmelt maanduda nii nagu lootsime,“ lisas ta.

Plaani Balti riikidest lahkuda pangal siiski ei ole. „Pole mingit kahtlust, et Balti riikidel on ees paar rasket aastat. Isegi kui laenukahjumite reservid peaksid Balti riikides ületama selle taseme, mis meil oli Rootsi panganduskriisis, tuleb pank sellega toime,“ ütles Stålberg.

Tehtud vigadest hoolimata Stålberg ise ametist lahkuda ei plaani. „Ma ei ole selline inimene, kes ülesandest loobuks, kui tuul vastu hakkab puhuma. Kui mul ei paluta seda teha,“ ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2009, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing