Lool põles puittoodete eksportija tsehh

26. aprill 2009, 09:00

Täna öösel süttis Harjumaal, Loo alevikus
OÜ Brenstoli puidukuivati.

Häirekeskusele anti õnnetusest teada kell 01.20. Kohale sõitis üheksa päästemeeskonda, kolm paakautot, kustutusauto, redelauto, tõstukauto ning veel eritehnikat.

Samuti oli kohal kiirabi. Päästemeeskondade saabudes põles kuivatihoone lahtise leegiga. Tule levik teistele tehasehoonetele ning ümberkaudsele puitmaterjalile hoiti ära.

Inimesed tulekahjus viga ei saanud.

Enamik toodedest müüb Brenstol enda kodulehekülje andmetel eksportturgudel (Soome, Rootsi, Itaalia, Saksamaa, Holland, USA, Jaapan jt). Brenstoli peamisteks tootegruppideks on saunamaterjalid, sisekasutuseks mõeldud moodulsaunad, põrandalauad ja parkett ning välibasseinid.

Brenstoli kuuehektariline tootmiskompleks asub Tallinna kesklinnast umbes kaheksa kilomeetri kaugusel Harjumaal, Loo alevikus. Sinna on rajatud kolm tootmistsehhi, seitse puidukuivatit ja üks vaakumkuivati, kahe kambriga termotöötluskompleks, puitbriketitsehh, laopinnad tooraine ja valmistoodangu ladustamiseks ning tehase kontorihoone.

Lisaks Lool asuvale kompleksile kuulub ettevõttele lehtpuu saekaater Sirvintoses, Leedus.

Brenstolis töötab praegu 125 töötajat. Nende aastane toorainevajadus on umbes 20 000 tihumeetrit saematerjali, millest valmistatakse umbes 160 miljoni krooni väärtuses valmistoodangut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 13:54
Otsi:

Ava täpsem otsing