Padar piirab riigiasutustel väljamaksete tegemist

28. aprill 2009, 17:16

Täna allkirjastas rahandusminister Ivari
Padar käskkirja, millega ajutiselt piiratakse riigiasutuste väljamaksete
tegemist riigieelarvest ning uute lepingute sõlmimist ja hangete läbiviimist
kuni valitsuse poolt täiendavate eelarveotsuste langetamiseni.

Ajutiste piirangute kehtestamise põhjuseks on rahandusministeeriumi teatel riigieelarve tulude kavandatust väiksemas mahus laekumine ning vajadus piirata kulude tegemist, et tagada vahendite olemasolu riigikassas riigi poolt juba võetud kohustuste täitmiseks.

"Täna on vajadus reageerida kiiresti ja paindlikult majanduse järsule jahtumisele ning sellest tingitud eelarvetulude vähenemisele. Valitsusel seisavad ees kahtlemata ebapopulaarsed, ent hädavajalikud otsused nii eelarve kulude vähendamiseks kui tulude kasvatamiseks," selgitas Padar. "Seni peame me aga tagama muuhulgas nii pensionide, palkade kui toetuste väljamaksed riigikassast ning seetõttu piirama ajutiselt kulude tegemise kõikide ministeeriumide valitsemisalades," lisas ta.

Ministri määrusega on riigiasutustele ette antud kindlad igakuised piirsummad väljamaksete tegemiseks. Väljamaksete ja uute kohustuste võtmise piirangud ei kehti välistoetuste projektidele. Käskkirja lisaks olevate piirmäärade koostamisel on arvestatud erinevates valitsemisalades aasta esimestel kuudel kasutatud eelarveliste vahendite mahtu ning erinevustega kulutuste tasemetes aasta erinevatel kuudel.

Piirangud kehtivad kuni valitsuse heakskiidu saanud täiendavad eelarvepositsiooni parendavad otsused kinnitab ära riigikogu. Rahandusminister Ivari Padar tutvustas käskkirja ka tänasel valitsuskabineti istungil.

Käskkiri hakkab kehtima 1. maist ning on kättesaadav siit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 17:23
Otsi:

Ava täpsem otsing