Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kriis sünnitas aiandusbuumi

Ain Alvela 30. aprill 2009, 00:00

Tänavu näib olevat koduaias askeldamine ühtäkki inimesi kuidagi eriliselt paeluma hakanud.

See on tähelepanuväärne, sest üldist igapäevase eluolu madalseisu arvestades kinnitavad aiamajandusega tegelevad ärimehed, seemnete-istikute-taimede müüjad ja puukoolide aednikud kui ühest suust, et vähemalt tänavu kevadel majandussurutis nende pärusmaale pole veel jõudnud.

Nii oli toimetajal üksjagu tegemist, et lehe jaoks vajalikke aiatööriistu ühest kohast pildi peale saada. Erilisi kampaaniapäevi korraldamata olid ehituspoodide aiaosakonnad ja kodukaupade kauplused nendest aprillikuu alguseks lihtsalt ühtäkki tühjaks ostetud.

Kusjuures näib, et aiandusbuum on üleilmne, või vähemalt üleeuroopaline, sest vähemalt üks maailmanimega aiatööriistade tootja on jäänud jänni uute kaubapartiide laialisaatmisega.

Oma äri edenemise üle ei kurda ka seemne- ja istikumüüjad. Samuti mitte maastikuarhitektid ja aedade hooldusteenuse pakkujad.

Eks selle massilise aialembuse on ühest küljest sünnitanud ka paari aasta tagune kinnisvarabuum. Toona uue kodu soetanud inimesed pole veel jõudnud seda roheliste muruvaipade ja kirevate lilleaedadega ümbritseda. Või siis läks üritus esimesel aastal untsu ja nüüd tuleb otsast alata.

Usutavam, ja paljuski ka meeliülendavam põhjus peitub aga selles, et linnaelust ja -kärast tüdinud inimesed üritavad otsida teed tagasi oma juurte juurde. Ja heas mõttes potipõllundusega tegelemine on kõige käepärasem vahend selle saavutamiseks.

Sel teel võib kõikidele vaid edu soovida, sest aed, olgu suur või väike, on pidevas muutumises, seda saab alati täiendada, see annab alati tegevust.

Aga nüüd "Aedniku aasta" põue ja kibekähku peenramaale näppe mullaseks tegema!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing