Swedbank varahalduse inimesi ei koonda

04. mai 2009, 17:15

Swedbank ei koonda Eestis varahalduse
inimesi, kuigi Swedbanki Eesti fondide igapäevaseid investeerimisotsuseid hakkab
homsest tegema Rootsi varahaldusettevõtte Swedbank Robur.

Seoses sellega ei ole meil plaanis inimesi koondada, küll on maja sees toimunud liikumisi, kinnitas Swedbanki kommunikatsioonispetsialist Laura Käesel.

"Tehnilistelt fondidega seotud funktsioonidelt on inimesi liikunud rohkem kliendikesksetele funktsioonidele, mis hõlmavad endas näiteks suhtlust partneriteks olevate fondivalitsejatega, tooteportfelli haldamist, finantsturgude ettevaate kujundamist jms," rääkis ta. "Tendents on, et investeerimise poolel inimeste arvu pigem suurendatakse," lisas Käesel.

Swedbanki Investeerimisfondide eelkäija Hansa Investeerimisfondide fondijuht Alvar Roosimaa nimetas uute inimeste palkamist positiivseks. "Kui Swedbank tõesti võtab investeerimise poolele inimesi juurde, siis jääb üle neid ainult õnnitleda. See on üks väheseid ettevõtteid maailmas, kes investeerimise poolele praegu inimesi juurde võtab," märkis ta.

Samas ei osanud ta pakkuda, mis ülesandeid uued võimalikud töötajad täitma hakkavad. "Varade mahtusid vaadates on suur langus, aktsiafondide poolel ca 80% ja pensionifondide otsustamine läheb ära. Ei oska arvata, mille peale Swedbank võtab inimesi juurde," sõnas Roosimaa.

Swedbank Investeerimisfondide juht Eestis Fabio Filipozzi nimetas koostööd Rootsis asuva Swedbank Roburiga lisaväärtuseks klientidele. "Eesmärgiks on luua üks suur tugev varahaldusettevõte – kokku viiakse Swedbanki grupi parim investeerimisalane kompetents, lähtutakse ühtsetest riskikontrolli põhimõtetest ning hakatakse pakkuma laiemat investeerimistoodete valikut," ütles ta. Swedbank Roburi tööst hakkavad osa võtma nii Eesti, Läti kui ka Leedu parimad spetsialistid, lisas Filipozzi.

Varahaldusettevõtete ühinemine tähendab tema sõnul, et igapäevased Baltimaade fonde ja investeerimisportfelle puudutavad investeerimisotsused ja neid toetavad funktsioonid liiguvad Rootsi. "Eesti, Läti, Leedu tasandil pannakse endiselt paika investeerimisstrateegia – millistesse varaklassidesse ja regioonidesse investeeritakse. Klientide poolt tehtud fondiinvesteeringute hoidmises ei muutu midagi – klientide raha/fondiosakuid ei viida Rootsi," kinnitas ta.

Fondid jäävad ka edaspidi Eestisse registreerituks ja finantsinspektsiooni järelvalve alla, lisas Filipozzi. Täielikult jääb Eestisse ka kohalikule võlakirjaturule investeeriva Private Debt Fondi meeskond.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. May 2009, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing