Helsingi kesklinnas taas Eesti päevad

05. mai 2009, 11:22

EAS koos Helsingi linnavalitsuse ja Eesti
saatkonnaga Soomes korraldavad 8. ja 9. mail Helsingi Senaatintori väljakul
mitmekülgse Eestit tutvustava vabaõhuürituse "Viro kutsuu kylään!".

Kahe päeva jooksul saavad "Eesti kutsub külla!"-nimelise ürituse külastajad tutvuda erinevate Eesti turismivõimalustega, maitsta Eesti toite, soetada endale Eesti suveniire, nautida tantsuetendusi ning tuntud Eesti muusikute esinemisi. Ürituse avavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning Helsingi linnapea Jussi Pajunen, teatas EAS.

EASi turismiesindaja Soomes Toomas Tärk avaldas lootust, et üritust väisab ligi 200 000 inimest Soome pealinnast ja selle lähiümbrusest. Tema sõnul on tutvustada Eestit kui toredat turismisihtkohta ning tekitada Soome elanikel huvi Eesti kui puhkuse veetmise koha vastu. "Ootame ka meie soomekeelse veebilehe visitestonia.com külastajate arvu suurenemist ning Soome turistide külastuste ja ööbimiste arvu kasvu Eestis," lisas ta.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on selle aasta ürituse fookusesse võetud Eesti suvesündmused. "Eestlaste seas on populaarsuse võitnud erinevad Soome festivalid ning sündmused – Savonlinna Ooperipäevad, Kaustineni rahvamuusikafestival, Jyväskylä ralli ja paljud teised. Sarnaselt toimub ka Eestis haaravaid sündmusi, mis võiksid meie Soome külalistele huvi äratada ja anda emotsionaalset lisaväärtust nende reisile," märkis ta. Selle suve Eesti suurimaks sündmuseks on laulu- ja tantsupidu, aga ka Saaremaa Ooperipäevad, erinevad folgifestivalid, hansapäevad, õllesummer, Tallinna vanalinna päevad ja palju muud – kuni Madonna kontserdini välja, lisas Mutso.

"Viro kutsuu kylään!" raames esinevad Helsingi publiku ees teiste seas ka Mart Sander, Dave Benton, Vaiko Eplik, Kelli Uustani, Pirjo Püvi ja Jassi Zahharov. Study in Estonia kõrvalprogrammi raames näidatakse kino Engelis Eesti filme. Senaatintori väljaku turismiväljapanekul on esindatud pea kõik Eesti piirkonnad – pealinnast Lõuna-Eesti ja saarteni, aga ka paljud hotellid, spaad, turismitalud ja laevafirmad. Kohapeal saab põhjalikult tutvuda õppimisvõimalustega Eestis ning osta pileteid nii mõnelegi Eesti suvesündmusele Piletilevi esindusest.

EASi turismiarenduskeskus on varem sarnaseid üritusi korraldanud Soomes kaks korda: aastal 2004 ning 2008. Mullu mais Helsingi kesklinnas Narinkkatori-väljakul toimunud kahepäevane üritus nimega "Viro tulee kylään" ehk "Eesti tuleb külla" kuulus Eesti 90 juubeliürituste sarja Soomes ning meelitas kohale paarsada tuhat külastajat.

Eesti on aastaid olnud soomlaste populaarseim reisisiht. Eestis on käinud 75% Soome täiskasvanud elanikkonnast, sh 52% elanikest on Eestit külastanud kolm korda või rohkem. Soomlased moodustavad umbes poole Eestisse saabuvatest väliskülastajatest. EASi andmetel kasvas mullu Soome turistide arv Eestis kolme protsendi võrra.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2009, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing