Suveks Eestisse

Signe Sillasoo 08. mai 2009, 00:00

Samal ajal, kui teatrite kollektiivid ja orkestrid hooaega lõpetama hakkavad, valmistub turismiäri täistuuridel suveks. Üle päeva laekub reisifirmadelt e-postiga erinevaid sooduspakkumisi või piiravad mõnes ostukeskustes odavaid lennupileteid ja pakette müües. Üks pakkumine ahvatlevam ja odavam kui teine. Igal võimalusel haaran ise tavaliselt säärastest võimalustest kinni. See suvi teeks aga teisiti.

Kui veel aasta tagasi oli meedias jutuks, et mitmetes välisriikides on kokkuvõttes odavam puhata kui Eestis, siis tundub, et mõnevõrra on asjalood hakanud muutuma. Majanduskriis on sundinud paljusid siseturismiga tegelevaid ettevõtteid hinnapoliitikas korrektuure tegema, ja seda õnneks kliendi kasuks. Positiivne nähtus igatahes. Seega ehk tasuks puhkuserahad Türki või Egiptusesse investeerimise asemel sel aastal kaunite elamuste ja muu hea, parema eest kodumaa ettevõtjatele jätta. Kasu tõuseks sellest kõigile. Vürtsi saab oma puhkusele kodumaal olles vajadusel kiirelt juurde doseerida. Puhata seljakott seljas ja telk näpus matkates või hetk hiljem mugavalt spaas lösutades.

Kui Hemingway ajal võis eestlast kohata igas sadamas, siis nüüdseks on mastaabid laienenud. Neid näebki juba pea igas hotellis ja lennujaamas. Kõik edukalt maailma eri riikide majandusi turgutamas. Nüüd siis oleks ehk aeg seda ka Eestis teha. Alustada võiks näiteks emadepäeval, kui üle Eesti lisaks kultuuriüritustele ka ohtralt igasugu vaba aja tegevusi korraldatakse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing