Läti politsei uurib Rootsi pankade tegevust

08. mai 2009, 14:49

Läti politsei on luubi alla võtnud
muuhulgas Rootsi pankade agressiivsed meetodid laenude kättesaamiseks, ütles
Läti peaminister Valdis Dombrovskis intervjuus Rootsi uudistekanalile TT.

Dombrovskise sõnul uuritakse „kas teatud liiki tegevused teatud Rootsi pankades“ ei ole mitte teiste kreeditoride suhtes liiga „agressiivsed“, vahendas Dagens Industri. „Uurime teatud meetodeid, mis puudutavad ettevõtete kontode külmutamist ja tagatiste ülevõtmist, mis võivad olla üsna karmid,“ ütles Dombrovskis.

Teiste seas on pankade agressiivsest tegevusest kannatanud Läti riik. „Pea kogu rahavoog on suunatud laenude tagasimaksmisele, ilma et muretsetaks selliste küsimuste üle nagu maksude tasumine,“ rääkis Dombrovskis. Peaminister ei nimetanud nimesid, sest uurimine käib. TT küsimusele, kas asjasse on segatud ka Rootsi pangad, vastas peaminister jaatavalt.

Läti finantsinspektsiooni osakonnajuhataja Janis Placise sõnul on pankade tegevuse kohta tulnud mitmeid kaebusi, et pangad on oma volitusi ületanud. „Enamus kaebusi on alusetud,“ tunnistas Placis.

Soome meedia kirjutas aprillis, et Nordea pank on Lätis karmid meetmed kasutusele võtnud. Täna kinnitas Nordea pank Kauppalehtile, et Läti politsei ei ole selles küsimuses pangaga ühendust võtnud.

Aprillis kirjutas Soome Iltalehti, et Läti sporditarvete müüja süüdistab Nordea panka väljapressimises ja varguses. Asi sai alguse sellest, kui Nordea nõudis Burusports kauplusteketilt 400 000 euro suuruse laenu tagastamist nädala jooksul.

Nordea saatis lõpuks poodi oma turvamehed, kes viisid kaasa 105 jalgratast kümnete tuhandete eurode väärtuses. Seejärel saatis pank kauplusesse oma esindajad, kes püüdsid survestada poeketi omanikku volikirjale alla kirjutama, millega vallasvara oleks läinud pangale . Vahejuhtum lahenes politsei abil.

Poekett on tänaseks alustanud saneerimisprotsessi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2009, 15:44
Otsi:

Ava täpsem otsing