Kalle Muuli: sotsid on praegu väga tugevas seisus

10. mai 2009, 12:51

Sotsiaaldemokraadid on praegu valitsuses
väga tugevas positsioonis, ütles Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" ajakirjanik
Kalle Muuli.

Ma ei mäletagi, millal sotsid viimati olid nii heas seisus: rahandusministri portfell käes, samuti väga hea valik erakonna esimeheks, põhjendas ta. Kui reformierakond nad valitsusest ära ajab, siis lahkuks sotsid märtrina. Nad näitavad, et loobuvad pigem võimust kui põhimõtetest, lisas Muuli. Igal juhul ei lahku nad ilma suure kapitalita, mille nad saavad valitsusest kaasa, kui selline käik tehakse, märkis ta.

Valitsuses on Muuli sõnul kokkulepperuum olemas, kuigi mõlemad pooled on esitanud ultimaatumeid. Sotsid ei pea rõhuma maksutõusule, ükski nende toetaja ei kurvasta, kui tulumaks tõuseb viie protsendi asemel näiteks ühe protsendi võrra, rääkis ta. Töölepingu seaduse vaidluses ei saa sotsid alla anda, seal peab reformierakond kompromissile minema, lisas Muuli.

Kui paremerakonnad tahaksid oma ammusele vihavaenlasele keskerakonnale koha kätte näidata, siis nad jätkavad koos sotsidega, et tõsta nemad suureks vasakpoolseks jõuks ning jätta keskerakond tahaplaanile, kinnitas Muuli. Euro ainult kaugeneb, kui me vahetame praegu rahandusministri välja, lisas ta.

Muuli sõnul ei maksa loota, et sotside asemel saab valitsusse rahvaliit. "Ei maksa unistadagi, ei saa, kuidagi ei saa," ütles ta. Reformierakond pole nii loll, et hakkab vastu valimisi valitsust lammutama, lisas Muuli.

Teine saatejuht Urmet Kook lisas, et rahvaliidu jaoks on samas valitsusse ja pildile pääsemine elu ning surma küsimus. Põhisaatejuht Muuli kõrval Anvar Samost viibib hetkel Eestist eemal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. May 2009, 14:25
Otsi:

Ava täpsem otsing