General Motorsi pankrot on pea vältimatu

11. mai 2009, 14:08

Spetsialistide hinnangul on General Motorsi
pankrotikaitse alla suundumine peaaegu vältimatu, kirjutas AP.

Pankrotist pääsemiseks tuleb General Motorsi juhtkonnal veenda võlausaldajaid, et viimased vahetaksid oma 27 miljardi dollari väärtuses võlakirju autotootja riskantsete aktsiate vastu (10% aktsiakapitalist). Lisaks sellele peab General Motors jõudma kokkulepetele ka ametiühingutega, teatama tehaste sulgemisest, loobuma brändidest või neid müüma ning sundima ka sadu edasimüüjaid oma uksi sulgema - ja seda kõike kolme nädala jooksul.

"Ma lihtsalt ei näe, kuidas see kõike arvesse võttes võimalik on," kommenteeris Seton Hall University School of Law professor Stephen J. Lubben, kes on spetsialiseerunud just pankrotiprobleemidele.

Kuigi eelmisel nädalal teatasid General Motorsi juhid, et eelistavad restruktureerimise ellu viia väljaspool kohut, valmistuvad viimased ekspertide hinnangul siiski ainult saabuvaks pankrotikaitseks, et siis reorganiseerimine kiiremini kulgeks.

15,4 miljardi dollari suurusest valitsusabist elav General Motors peab restruktureerimisplaani valmis saama esimeseks juuniks. Kui sellega hakkama ei saada, ootab General Motorsit juba pankrotikaitse all oleva konkurendi Chrysleri saatus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2009, 16:54
Otsi:

Ava täpsem otsing