Hobby Hall paneb Baltimaades pillid kotti

11. mai 2009, 13:26

17 aastat Eestis tegutsenud Hobby Hall
paneb Eestis, Lätis ja Leedus pillid kotti - põhjuseks Baltimaade müügi
kukkumine 80%.

Alates sügisest lõpetab Stockmanni Gruppi kuuluv kataloogikaubamaja Hobby Hall Eestis, Lätis ja Leedus äritegevuse ning keskendub edaspidi arengutele Soomes.

Klientide tellimuste vastuvõtmise Eestis ja teistes Baltimaades lõpetab Hobby Hall tänavu 5. juulil, kogu äri peaks olema kokku pakitud 31. augustiks.

Hetkel töötab Hobby Hall Eestis 63 töötajat ja Lätis 19 töötajat, kes töötajad koondatakse. Ka Soomes plaanitakse ettevõtte töötajaid kärpida, kuid seal peetakse töötajatega esmalt läbirääkimisi, nii nõuab Soomes seadus.

Aastaks 2010 lõimitakse Hobby Hall täielikult Stockmanni kaubamajade üksusesse, mis hakkab ise postimüügiga tegelema.

Kogu viimase aastakümne jooksul pole Hobby Halli tegevus Baltimaades – põhiliselt kaupade kataloogi- ja online-müük, samuti oli ettevõttel vahepeal Tallinnas pood – suutnud toota piisavalt kasumit. Finantskriisi järsk süvenemine terves Baltikumis nõrgestas inimeste ostujõudu, mis on Hobby Hally kahjumisse viinud. Ettevõte ei näe lähima paari aasta jooksul ka paranemislootust.

Hobby Hall on tegutsenud Eestis aastast 1992 alates, Lätis 2000. aastast saati ja Leedus 2002. aastast. Mullu oli Hobby Halli käive Baltimaades kokku 33 miljonit eurot (514 mln kr) ehk peaaegu viiendik kogu Hobby Halli käibest, mis ulatus 191 miljoni euroni (3 mld kr).


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 07:38
Otsi:

Ava täpsem otsing