Quelle: soomlastel nappis külma närvi!

11. mai 2009, 16:12

Hobby Halli otsus lõpetada tegevus
Balti riikides on ootamatu ja võib-olla ka tiba ennatlik, samuti näitab see
põhjamaalaste nõrganärvilisust, märkis Quelle juhatuse esimees Mari
Rahumägi.

„Meie Hobby Halli lahkumise üle head meelt küll ei tunne, mahtusime turule kõik kenasti ära,“ vastas Quelle juht Mari Rahumägi küsimuse peale, kas ta on õnnelik, et Hobby Hall Eestist lahkub.

Rahumäe sõnul võis ettevõttele saada saatuslikuks see, et Soome peakorter ei osanud leida õiget turunišši ega strateegiat. „Võimalik, et osalt oli süü ka kohalikes juhtides. Siin võivad mängida rolli ka juhtimisäpardused. Nad on olnud väga vaiksed, istume ju kõik koos juhtidega ka postifirmade liidus, kuid viimaste juhtide puhul ei tea ma isegi nende nimesid,“ märkis Rahumägi.

Kui turg muutub, tuleb Quelle juhi sõnul selleks juba ette valmis olla ja muutustega kohaneda. „See praegune otsus on ju tavaliselt viimane samm mida teha. Teada on ju ka see, et omanikud on palju investeerinud, et selline äri püsti panna. Nüüd kardinaalselt igal pool tegevus lõpetada – see on ootamatu. Ja tiba ennatlik ja näitab põhjamaalaste nõrganärvilisust,“ lisas ta.

Quelle jaoks polnud Hobby Hall iseenesest konkurent, küll aga teetähis, millest oli hea punnitades mööda spurtida. „Kui meie valdav müük tuleb tekstiilist ja jalatsitest, siis nemad tegelesid aiakaupade ja kodutehnikaga. Küll aga vähendab see nüüd Eesti klientide ostuvõimalusi. Me räägime ju piirkondadest, kus kaubanduskeskus pole 10 minutilise sõidutee kaugusel. Samamoodi võimaldavad kõik postifirmad ka häid järelmaksetingimusi, mida tavaline üleletikaubandus ei anna. Selles valguses on mul kahju,“ märkis Rahumägi ning lisas taaskord, et on väga üllatunud soomlaste vähesest külmast närvist, sest oli ju kõigile teada, et järgnevad aastad ei tule meelakkumine.

„Kõik suuremad ettevõtted teevad täna sahtlisse kolm äriplaani - optimistlik, pessimistlik ja realistlik. Tõenäoliselt hullematel aegadel võetakse kasutusele see pessimistlikum plaan. Ma eeldan, et ka neil oli see olemas,“ märkis Quelle juht.

Tõenäoliselt haarab Quelle nüüd osad Hobby Halli kliendid endale, kuid seda, kas Quelle veel rohkemate klientide püüdmise nimel ka oma tootevalikut laiendada püüab, Rahumägi veel öelda ei osanud. „Seda ei oska veel öelda. Sõltumata konkurentidest on meil oma strateegia. Kas neid konkurente on üks vähem või rohkem, see meie strateegiat ei muuda. Mõned kliendid tulevad kindlasti meile üle,“ märkis Rahumägi, kuid tõdes, et ei teagi, kes võiks Hobby Hallist jääva tühja koha nüüd hõivata.

„Nende eeliseks oli ka füüsiline lähedus Baltikumi turule. Tegelikult on ju Hobby Hall olnud juba mõnda aega tagasi müügis, ka meie kontsern on nendega läbirääkimisi pidanud, võimaliku Hobby Halli ostu teemal, kuid asja sellest ei saanud,“ lausus Rahumägi.

Eestis turul tegutsevad veel peale Quelle ka Anttila, Saksa kataloogid Otto ja BonPrix. Lisaks Halens, kodumaine Hansapost ja norrakate Select. „Neid katalooge ikka veel on jah ja on igale turusegmendile midagi. „Mis mulle Hobby Halli juures meeldis, oli see teada kvaliteet. Nad müüsid ju ka rattaid ja telke ja valik oli lai. Sa teadsid alati, mida sa ostsid. Kvaliteedile suunatud tegija on nüüd turult kadunud,“ nentis ettevõtja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 07:38
Otsi:

Ava täpsem otsing