Taavi Veskimägi asub kaitsetööstuse investeeringuid suunama

12. mai 2009, 15:04

Eesti Kaitsetööstuse Liidu (EKTLi) juhatus
valis esimeheks riigikogu liikme Taavi Veskimäe ja tegevjuhiks Veljo Raide.
EKTL püüab parandada Eesti ettevõtete positsioone kaitseotstarbeliste
teenuste ja kaupade turul.

Veljo Raide on omandanud magistrikraadi sõjaväelise juhtimise erialal Soome Riigikaitse Kõrgkoolis ning õppinud infotehnoloogiat Tallinna Tehnikaülikoolis, ühtlasi kaitsnud seal tehnikamagistri kraadi. Ta on juhtinud erinevaid sõjaväelisi üksusi, sealhulgas aastatel 2004-07 Kaitseväe Võru Lahingkooli kutseõppeasutust. Viimastel aastatel on Raide juhtinud tarkvara tootmist.

Taavi Veskimägi hinnangul omab Raide EKTLi jaoks parimat juhtimiskogemust nii tsiviil- kui ka militaarvallas. Samuti on uuel tegevjuhil häid teadmisi toodete ja teenuste arendamisel raske- ja tarkvaratööstuses, mis võimaldab EKTLil efektiivselt panustada kaitsetööstusliku potentsiaali arendamisse Eestis.

"Mul on hea meel aktiivselt osaleda ühe seni mitte piisavalt tähelepanu leidnud majandusvaldkonna ülesehitamisel Eestis. Kaitseotstarbeliste teenuste ja kaupade sektoris on peidus suur potentsiaal Eesti ettevõtjate jaoks, seda eelkõige ekspordi suunal. EKTLi ülesanne on aidata ettevõtjatel oma võimalused leida ja neid efektiivselt kasutada. Isiklikult on mul siiras rõõm lisaks igapäevaselt majandusega makrotasandil tegelemisele osaleda aktiivsemalt ka reaalse lisandväärtuse loomisel sellises rahvusvahelise mõõduga tegevusvaldkonnas nagu kaitsetööstus," kommenteeris Veskimägi.

Ta pidas oluliseks Eesti ettevõtete valmisolekut senisest enam panustada tegevusele selles valdkonnas, mida näitab ka suure hulga Eesti tippettevõtete liitumine EKTLiga. "Kindlasti oleme jätkuvalt avatud kõigile kaitsetööstuslikku potentsiaali omavatele ettevõtetele meiega liitumiseks," rõhutas poliitik.

ETKLi vastse tegevjuhi Veljo Raide sõnul on kaitsetööstus suure potentsiaaliga ning väga töömahukas. "Peamine prioriteet on sidemete loomine kaitseministeeriumi ja Eesti ettevõtjate vahel toetamaks kaitseväe vajadusi ning pakkumaks ettevõtjatele võimalusi toodete ning teenuste realiseerimiseks nii Eestis kui ka rahvusvahelistel turgudel," rääkis ta.

Samuti vajavad Eesti ettevõtjad Raide sõnul kiiret ja asjatundlikku toetust edukaks osalemiseks NATO ning teistel rahvusvahelistel hangetel. "Just selles vallas näen ma EKTLi suurimat potentsiaali kodumaise ettevõtluse toetamiseks praeguses majandusolukorras," märkis ta.

EKTL korraldab 2. juunil infopäeva liitu kuuluvatele ettevõtjatele. Peamisteks arutlusteemadeks on vastuostud, strateegilised kaubad ning kaitseväe hankevajadused vastavalt kaitseväe struktuuri- ja arenguplaanile.

MTÜ Eesti Kaitsetööstuse Liit koondab Eesti ettevõtteid eesmärgiga luua neile paremaid võimalusi kaitseotstarbeliste teenuste ja kaupade turgudel ning seeläbi panustada Eesti kaitsevõime tugevdamisesse ja majanduse arengusse. EKTLi juhatuse liikmed on lisaks Veskimäele ettevõtjad Jüri Käo, Neinar Seli ja Jüri Ilves, kaitseväe logistika osakonna ülem major Eero Rebo ning Tartu Ülikooli füüsika instituudi direktor Marco Kirm.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 16:56
Otsi:

Ava täpsem otsing