Luik saab Ekspressi laenu tagamise eest miljon krooni aastas

13. mai 2009, 14:57

Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik
tagab eraisikuna oma ettevõtte laene 62,6 miljoni krooni ulatuses ning saab ise
selle eest aastas tasuks 940 000 krooni.

"See võimaldab Ekspress Grupil saada paremaid laenutingimusi. Nii nagu pangagarantiisid väljastavad pangad tasu eest, nii on õiglane maksta tasu ka eraisikust tagatise andjale," rääkis Ekspress Grupi juht Priit Leito.

Kuna Luik on kontrolliv aktsionär ja nõukogu liige, siis sellise tehingu tegemiseks on vajalik aktsionäride nõusolek, Luik ise selles küsimuses aktsionäride koosolekul hääletada ei saa, lisas ta.

Ekspress Grupi nõukogu tegi reedel aktsionäridele ettepaneku anda juhatusele nõusolek tehingu tegemiseks Hans Luigega järgmistel tingimustel: Hans Luige poolt AS Ekspress Grupp ja SEB Panga, Danske Bank A/S Eesti filiaali ja Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaali vahel sõlmitud arvelduslaenulepingute ja laenulepingu käendamise eest nelja miljoni euro ulatuses tasuda Hans Luigele tagatise seadmise tasu 1,5% aastas tagatise summast kuni tagatise kehtivuse lõpuni.

Tallinna börsil noteeritud Ekspress Grupi aktsionäride korraline üldkoosolek toimub 2. juunil. Üldkoosolekul hääleõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeritakse 22. mail.

Koosoleku päevakorras on ettevõtte mulluse majandusaasta aruande kinnitamine, kasumi jaotamise ettepaneku kinnitamine ja tehingu heakskiitmine nõukogu liikmega. Ekspress Grupp teenis mullu kasumit 46 miljonit krooni, mis suunatakse eelmiste perioodide jaotamata kasumi hulka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2009, 16:36
Otsi:

Ava täpsem otsing