Swedbank otsib Ukrainas partnerit, püsib Balti riikides

13. mai 2009, 09:51

Rootsi majandusleht Dagens Industri
kirjutas täna, et Swedbank tahab müüa osa oma tegevusest Balti riikides ja
Ukrainas.

Panga kommunikatsioonijuht Thomas Backteman täpsustas agentuurile Bloomberg, et Eestis, Lätis ja Leedus ei plaani pank oma osalust müüa, küll aga otsitakse partnerit Ukrainas. Selleks võiks olla nii Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupank EBRD või mõni muu pank.

„Me oleme huvitatud ettepanekutest, et müüa mõistlikel ärilistel tingimustel osa oma tütarettevõtetest Ida-Euroopas. See puudutab muuhulgas Ukrainat, kus me oleme juba teatanud strateegia muutmisest,“ ütles Backteman Dagens Industrile.

Panga pressiesindaja Anna Sundblad ütles Äripäevale, et leht on Swedbanki Ida-Euroopa tegevuse hulka arvanud ka Balti riigid, mida pank käsitleb eraldi. Osaluse müügiplaanid puudutavad ainult Ukrainat ja/või Venemaad.

Samuti kirjutab leht, et Swedbank tahab üle võtta kontserni Balti harule taotletud ca 2 miljardi Rootsi krooni suuruse laenu konsortsiumilt, mille moodustavad EBRD, EIB ja Maailmapank. Põhjus on, et Rootsi emafirmal on parem krediidireiting ja seega saaks pank laenu parematel tingimustel. Anna Sundbladi sõnul läheks laenuraha aga ikkagi laenude andmiseks Balti riikide väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, mitte firmadele Rootsis.

Swedbank laienes Ukraina turule 2007. aastal, ostes TAS-Kommerzbanki. Tänaseks on Swedbank selle panga ostuga seoses maha kandnud 1,3 miljardit Rootsi krooni. Läinud kuul kümne aasta jooksul esimesest kvartalikahjumist teatanud Swedbank ütles, et hindab ümber oma tegevuse Ukrainas ja kärbib ambitsioone. Partneri otsimine võib olla "esimene samm Ukraina turult lahkumiseks," kommenteeris Bloombergile Evli panga analüütik Helsingis Elina Riutta.

Ukraina majandus on kiirete kasvuaastate järel suurtes raskustes - eksporditurud on ära kukkunud, valuuta järsult odavnenud ning laenukraanid kinni. Läinud aastal pani IMF Ukraina toetuseks kokku 16,4 miljardi dollari suuruse abipaketi. Seitse Ukraina panka on palunud riigi abi. Eile langetas agentuur Moody's Ukraina valitsuse võlakirjade reitingut ühe pügala võrra tasemele B2.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2009, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing