Kohus jättis Tiit Laja pankroti välja kuulutamata

14. mai 2009, 12:18

YIT Ehitusele kuuluv AS Koidu Kinnisvara
taotles kohtult Hiiu Pansionaadi – mille pankrotimenetlus märtsis rauges –,
juhatuse liikme eraisiku Tiit Laja pankrotti.

Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja jättis Koidu Kinnisvara avalduse rahuldamata ja Tiit Laja pankroti välja kuulutamata. Pankrotimenetluse kulud kannab Koidu Kinnisvara ning Tiit Laja kasuks mõistis kohus õigusabi eest välja 68 941 krooni ja 50 senti pluss esindaja sõidukulud veidi üle 700 krooni.

Märtsi lõpus teatas Pärnu maakohus, et Tiit Lajale ja Tõnis Arrole kuulunud Hermes Projektijuhtimise OÜ ja selle tütre OÜ Hiiu Pansionaat pankrotimenetlus rauges, põhjuseks asjaolu, et kummalgi võlgnikul ei jätku vara menetluse kulude katmiseks.

Hiiu pansionaadihoone on nüüdseks oma algse rajaja YIT Ehituse tütarettevõtte Koidu Kinnisvara käes tagasi, kuid nelja enampakkumise käigus kukkus hoone hind 115,7 miljonilt kroonilt 76,2 miljonile, kirjutas aripaev.ee märtsi alguses. Ettevõtte õigusnõustaja Ingrid Siimann ütles samal päeval, et pansionaadiga tulevikuplaanides veel midagi kindlat pole, kuid ollakse valmis aruteludeks võimalike investorite või müügi teemal.

2007. aasta märtsis kirjutas Äripäev, et riigikontrolli auditi järgi kantis endine riigikantselei peadirektor Tiit Laja sihtasutuse Kaitseliidu Kinnisvara juhatuse liikmena sadu tuhandeid kroone enda ning oma perekonnaliikmetega seotud ettevõtetesse. Näiteks toodi ära juhtumid, kuidas aastatel 2004 ja 2005 ostis mees enda osalusega osaühingult Fontes Projektijuhtimine sisse bürooteenust ning oma pereliikme firmalt Viirisepa OÜ transporditeenust.

Viimase vajalikkus seatakse raportis kahtluse alla seetõttu, et Laja oli Kaitseliidult saanud ametiauto ning ta poleks pidanud Ade Lajale kuuluvale Viirisepale tasuma iga kuu umbes 10 000 krooni. Kokku kantis varem ka tööandjate keskliidu juhina töötanud Laja raporti kohaselt 360 000 krooni.

Toona väitis Tiit Laja kindlalt, et tegemist polnud korruptiivse tegevusega. "Tegemist ei ole ka nn JOKK-juhusega, sest nimetatud osapooltega seotud tehingud on kooskõlastatud kõrgemalseisva organiga, Kaitseliidu ülemaga, sihtasutuse nõukoguga. Oleme seotud osapooltega tehtud tehingud kajastanud sihtasutuse majandusaasta aruandes ning need on auditeerinud ja kinnitanud Kaitseliidu keskjuhatus," rääkis Laja 2007 märtsis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2009, 12:19
Otsi:

Ava täpsem otsing