Kolmapäev 1. märts 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kuidas vähendada palka?

14. mai 2009, 07:14

Veel sügisel tekitas Jüri Käo ja mõne
teisegi ettevõtja idee palku vähendada inimestes reaktsiooni: "Olge nüüd! Seda
ei juhtu! Seaduski juba ei luba seda teha!".

Nüüd jääb palgakärbetest puutumata ettevõtteid iga päevaga aina vähemaks ning sellest on saanud igapäevane kohvikõrvane jutt – kas teil juba vähendati palku? Kuigi palkade vähendamine pole kaugeltki meeldiv kummalegi poolele, on seda võimalik teha seadusi järgides ning valutumalt.

Kommentaar
Karin Madisson, advokaadibüroo Sorainen partner

Kui palga vähendamiseks läheb: jagage töötajatele informatsiooni! Ärge edastage neile palgavähendamisteateid SMSi teel ega jätke neid ümbrikuga töölauale.

Kui töötajatele ei selgitata palga vähendamise põhjuseid, on väga tõenäoline, et palga alandamist minnakse vaidlustama. Halvemal juhul tunnevad võtmetöötajad ennast niivõrd solvatuna, et ei ole enam nõus edasi töötama ka endise palgaga, ja nad eelistavad hoopiski lahkuda. Kui reeglina võidab palkade alandamisest tööandja, siis valesid meetodeid kasutades ei pruugi see üldsegi nii olla.

Vaidluste puhul on üks reegel: tööandjate vastu, kes oma töötajatega halvasti või ebaõiglaselt käituvad, minnakse põhimõtte pärast kas või riigikohtuni välja. Töötasu nõude esitamise aegumise tähtaeg on kolm aastat.

Soovitused, kuidas seda täpselt teha, on koostatud advokaadibüroo Sorainen advokaadi ja partneri Karin Madissoni ning Äripäeva seminari abiga.

Teemast saab pikemalt lugeda tänasest Äripäevast.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 08:36
Otsi:

Ava täpsem otsing