Eesti Pank: töötus suureneb, kiirus alaneb

15. mai 2009, 12:14

Kuna Eestis hoitakse kulusid kokku
peamiselt tööjõu vähendamise ja palgakulude kärpimise abil siis on arvata, et
registreeritud töötus näitab kasvu ka lähiajal, küll aga senisega võrreldes
tagasihoidlikuma tempoga, ütles Eesti Panga ökonomist Martin Lindpere.

„Majanduses jätkuvate kohandumisprotsesside tõttu registreeritud töötus suureneb ka lähiajal, kuid kasvutempo peaks senisega võrreldes aeglustuma,“ ütles Lindpere ning märkis, et töötute arvu suurenes märkimisväärselt töötleva tööstuse arvelt. Viimane on maailmamajanduse kriisi tõttu saanud tugeva tagasilöögi osaliseks.

Lindpere hinnangul on tööjõuturg kiiresti reageerinud eelmise aasta lõpul alanud Eesti majanduse mahu ulatuslikule vähenemisele. „Majanduse kasvurajale aitamiseks on vaja, et toodang ühe töötaja kohta hakkaks majanduses taas kasvama,“ nentis ökonomist.

Statistikaameti andmetel oli käesoleva aasta I kvartalis hõivatuid 44 000 võrra vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Töötute arv kasvas 50 000 võrra, tõstes tööpuuduse 11,4 protsendini, mis on kaheksa aasta kõrgeim.

Töötus kasvas kõigis piirkondades, kõige rohkem Lõuna-Eestis. Töötuse määr tõusis seal seni suurima tööpuudusega piirkonna Kirde-Eestiga samale tasemele (13,6%). Kõige väiksem oli töötuse määr Lääne-Eestis (7,3%).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 15:48
Otsi:

Ava täpsem otsing