Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Turvaseadmete müüja: vargad ründavad kaubandust

15. mai 2009, 15:45

Turvasüsteemide müüja Neto Balticu juht
Karl Lust ütles Äripäevale, et kauplused kurdavad varguste mahu suurenemist. Uue
võttena otsitakse videosalvestustelt paadunud pikanäpumehed üles ja tehakse nad
müüjatega nägupidi tuttavaks.

Lust ütles, et ehkki uut varguste uuringut veel ei ole, on nii mõnigi klient käinud kurtmas, et majanduskriisi tingimustes on vargused sagenenud. Turvasüsteemideta tegutsevad vaid üksikud poed või need, kel kaup niigi klaasi alla peidetud, näiteks ehete ja kellade müüjad. Ka lillemüüjatel pole turvasüsteeme, pole kunagi olnud, rääkis Lust.

"Ei oskagi niimoodi otseselt öelda," sõnas Lust vastuseks küsimusele, kas suurenenud huvi turvaseadmete vastu on ka varasemast rohkem raha sisse tooma hakanud. "Ütleme, nii ja naa. Mõned püüavad turvateenuse pealt raha kokku hoida, üldine majanduslik olukord pärsib teatud mõttes ka turvateenuste ostmist. Arvatakse, et kui on väravad püsti, siis aitab."

Professionaalsete varaste kohta ütles Lust: "See kontingent ei kao kuskile. Kui muu maailma kogemust arvestada, elatub ka Eestis vargustest umbes 5% tööealisest elanikkonnast."

Lusti sõnul võib praegu samas julgelt öelda, et videovalve turg kasvab. Levinud on, et poes toimuv läheb linti, mida hiljem analüüsitakse. Kauplust püsivalt külastavad vargad sõelutakse välja ja müüjad tehakse nende välimusega tuttavaks.

Grifs OÜ juht Alar Reinvelt kommenteeris: "Praegu on turul nii, et tööjõudu on üle, meilgi on inimesi reservis. Väiksemad firmad võtavad suuremate objekte üle, pakkudes odavamat hinda. Kus on võimalik mehitatud valve asemel tehnilist valvet kasutada, minnakse kulude kokkuhoiuks sellele üle."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 20:57
Otsi:

Ava täpsem otsing