LHV Pank dividendide jagamisega ei kiirusta

ÄP 20. mai 2009, 00:00

Eile vastas Kilu Äripäev Online'i lugejate küsimustele.

Teiesuguseid panku on ju vabariigi algusaegadel olnud mitmeid ning oleme ausad, enamik neist ka põhja kõrbes. Miks teie peaks olema erand?

Kui LHV Panga finantsnäitajaid vaadata, siis on need oluliselt paremad Eesti pankade keskmisest. Esiteks oleme väga hästi kapitaliseeritud (kapitali adekvaatsus on kaks korda kõrgem kui Eesti pankade keskmine) ja kõrge likviidsusega (laenuportfelli osatähtsus bilansis on kolm korda väiksem kui Eesti pankade keskmine). Nende näitajate järgi on hoiustamine LHV Pangas turvaline.

LHV-l on 10aastane ajalugu. Me ei alusta uue ettevõttena, vaid pangaks saamine on LHV arengu loomulik jätk.

Kas kavatsete LHV Panga tulevikus maha müüa, nii nagu kunagi müüdi Hansapank ja Ühispank?

LHV Panga loomisel on arvestatud pikaajalise äriplaaniga ning sooviga kontrollida ja arendada panka ise, Eesti kapitaliga. LHV Pank ei ole tehtud müügiks ega lühiajaliseks kasumi teenimiseks.

Kust saab LHV Pank raha, mida ettevõtjatele välja laenata?

LHV Panga finantseerimisallikad on praegu omakapital ja klientide hoiused. Aktsiakapital sai tõstetud 100 miljoni kroonini ja hoiuseid on umbes 200 miljonit krooni. Edaspidi on eesmärk suurendada oluliselt hoiuste mahtu.

Kas LHV Pangal on plaan ka börsile minna?

Olemasoleva aktsiakapitaliga peaksime hakkama saama järgmised paar aastat. Ilmselt suurendame ka järgmisel korral kapitali veel suunatud pakkumisega, aga sealt edasi võib vajadusel minna börsile.

Missugune on LHV Panga dividendipoliitika?

Lähiaastatel ei ole planeeritud raha dividendidena välja maksta. Teenitud kasum läheb ettevõtte arendamiseks.

Kas ettevõtluslaenu annate ka äriplaani alusel või on alati kinnisvara tagatist vaja?

Laenuotsuse tegemisel on aluseks pigem tuleviku rahavoo prognoosid, mitte niivõrd tagatise väärtus. Kinnisvara olemasolu ei ole eelduseks, et LHV Pangast ärilaenu saada.

Kas plaanite eraisikutele kinnisvara tagatisel laenu andama hakata? Kui oluline teie jaoks erakliendibaasi suurendamine?

Erakliendibaasi suurendamine on meie jaoks väga oluline. Oleme seadnud lähiaastate eesmärgiks saada 20 000 rahulolevat ja õnnelikku pangaklienti. Küll aga ei soovi me võimendama hakata juba niigi vahepeal ülekuumenenud eluasemelaenuturgu.

Millistesse linnadesse Eestisse kontorid tulevad?

Sellel aastal me uusi kontoreid avada ei planeeri. Küll aga tuleb edaspidi ilmselt suuremates linnades mõni uus kontor avada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:05
Otsi:

Ava täpsem otsing